Má ešte aj syna Branislava. Vo februári tohto roka týždenník Trend zistil, že Hatina rozpredáva takmer všetky firmy, ktoré rozbehol po predaji Slovnaftu, a ruší aj svoje donedávna najobľúbenejšie projekty. Hatina začínal v Slovnafte pracovať za socializmu ako radový robotník. Postupne sa vypracoval až do top manažmentu. Na čele s ním sa manažérom rafinérie podarilo cez Mečiarovu vládu pretlačiť, aby si Slovnaft mohli kúpiť sami.

Podnik tak nešiel do medzinárodnej privatizácie. Slovnaftári na čele s Hatinom fabriku rozšírili a výrazne obnovili. Dodnes patrí medzi najefektívnejšie európske rafinérie. Na prelome tisícročia však spolumajitelia Slovnaft predali a vrhli sa na iný biznis prostredníctvom investičnej skupiny Slovintegra. No nepodarilo sa im to už s takými úspechmi, aké žali v rafinérskom sektore. Po prepuknutí finančnej krízy mala skupina straty a dobre nedopadli ani jej investície do iných podnikov. Na klinike Medissimo prerobili 23 miliónov eur, kým ju predali Pente.

Rodinný biznis

Hatina sa potom vrhol do rodinného podniku a založil Biatec group, kde figurujú aj jeho synovia. Biatec kúpil napríklad výrobcu parkiet z dubového dreva, firmu Quercus. V pláne mali dokonca druhú parketársku fabriku v Bielorusku. Potenciál videl Hatina aj vo vývoji a výrobe priemyselných laserov, ktorým chcel zefektívniť rezanie rôznych materiálov.

Ešte pred dvoma rokmi Biatec informoval, že vývoj laserov napreduje a prvé prototypy zaujali na svetových strojárskych výstavách v Bologni i Hannoveri niekoľko zákazníkov. O inovatívny produkt sa vtedy zaujímali napríklad čínski výrobcovia ložísk či nemeckí a rakúski investori. Dokonca aj jeden veľký americký spracovateľ dreva. Napriek veľkým plánom však Hatina firmy rozpredáva.

Dúfa, že synovia dospeli

Údajne je nezdarov priveľa, a tak s drevárstvom a lasermi končí. Synom vraj Hatina mieni nechať českého výrobcu fóliových etikiet na potraviny a hygienické potreby Granitol či lyžiarske stredisko Ski Lift Králiky neďaleko Banskej Bystrice. Okrem toho Biatec vlastní viaceré bratislavské budovy a stále drží nemalú hotovosť.

Po uzatvorení pôsobenia v drevárstve a laseroch sa vraj z vedenia Biatecu Hatina starší stiahne. Podľa informácií Trendu dúfa, že synovia už medzitým dospeli a minimálne Granitol budú vedieť rozvíjať naďalej.