Mali manželstvo, akých dnes už nie je veľa, najmä nie vo svete šoubiznisu. Oni dvaja sa však jednoducho našli. Zoznámili sa, keď Abrhám randil s Naďou Urbánkovou. Nakoniec sa v roku 1976 milenci, ktorí boli obaja vychovaní vo viere, vzali v kostole. A strihli si to rovno dvakrát. Keďže Libuška bola katolíčka, jednu svadbu mali v katolíckom kostole. Josef je však evanjelik, preto, aby sa ani jemu nekrivdilo, mali druhú svadbu aj v evanjelickom kostole.

Asi rok po svadbe sa im narodil syn Jozef (44) a začali spolu hrať v mnohých filmoch, v komédii Svadobná cesta do Jiljí alebo vo filme Vrchní, prchni! Ten sa stal jedným z absolútne najmilovanejších. Manželskému páru to klapalo nielen pred kamerami, ale aj v súkromí, obaja si skvelo rozumeli. No hoci Libuše túžila po veľkej rodine, napokon to v ich rodine zostalo len pri jednom synovi. Obaja s manželom však boli takí vyťažení pri svojej hereckej profesii, že kto vie, či by vôbec zvládli vychovať aj viac detí.

V každom prípade ich syn Josef sa postaral o to, že sa ich rodina rozrástla. V prvom manželstve s režisérkou Denisou Grimmovou sa mu narodili dvaja synovia, Josef (14) a Antonín (12), z ktorých sú už teraz šikovní filmári. V druhom manželstve so Slovenkou Ľudmilou sa mu potom narodila dcéra Laura Josefína (4) a  syn Benjamin. Herecký pár si potom na staré kolená užíval nie herectvo, ale radosť im robili práve ich vnúčatá.

Škoda len, že hereckému páru sa v posledných rokoch nedarilo po zdravotnej stránke, aby si svoje vnúčatá mohli ešte dlhšie užívať. Libuška podľahla vážnym dlhoročným zdravotným problémom len dva dni po svojich 68 narodeninách. A jej muž Josef Abrhám na tom tiež nie je zdravotne najlepšie, pre problémy neurologického charakteru sa mu zle chodí, dokonca musí používať invalidný vozík. Jeho priatelia si teraz o neho robia veľké starosti, ako to zvládne bez Libušky. Jeho Libušku mu totiž v dobrom závideli všetci jeho kamaráti a spolužiaci.

Posledné spoločné FOTO Šafránkovej a Abrháma, tak Libušku zmenila choroba!

Vzťah Josefa Abrháma a Libuše Šafránkovej bol mimoriadny, takých dnes už veľa nie je.  Najlepšie to vystihol Abrhámov spolužiak a kamarát Jiří Krampol: "Som spolužiak manžela Libušky, Pepíka Abrháma. Výborný človek a herec. V mladosti sme s Libuškou hrali, potom už menej. Ale vedeli sme o sebe. Mali výborné manželstvo, ako by snáď ani do tejto doby nepatrili, boli z iného sveta. Obaja introverti, skvele si rozumeli. Je mi ich strašne ľúto. Libušky i Pepíka."