Ladislavovi Štaidlovi (†75) sa v živote darilo takmer všetko, na čo siahol, ale jednu vec ľutoval až do svojej smrti. Úspešný hitmaker a podnikateľ vzbudzoval vo svojom okolí rešpekt, ale aj obdiv nežného pohlavia. Žien mal vo svojom živote množstvo, oženil sa však len jediný raz. V roku 1974, len rok po tragickej smrti staršieho brata Jiřího, sa oženil s právničkou Annou Pleskotovou. Svedkom na svadbe mu bol Karel Gott. Približne o dva mesiace po svadbe prišiel na svet jeho prvorodený syn, ktorému dal meno po zosnulom bratovi Jiří.

O dva roky po provorodenom synovi prišiel na svet druhý syn Jan a o osem rokov neskôr aj vytúžená dcéra Karolína. Ladislav bol síce vzorný otec rodiny, dokázal sa postarať o svojich blízkych, ale jeho manželstvo s Annou, aspoň pre ňu, za veľa nestálo. Príčinou boli jeho nespočetné nevery. Štaidlovi však takýto stav vyhovoval, užíval si život, doma mal servis, aký potreboval... Jeho žena musela okrem jednorazových afér stráviť aj dlhoročné vzťahy s Jitkou Zelenkovou či neskôr s Ivetou Bartošovou, až napokon nabrala silu a požiadala o rozvod.

 

V roku 2001 ich manželstvo súd rozviedol. V tom istom roku však Štaidl aj vážne ochorel na rakovinu štítnej žľazy. Podobná životná rana vždy zmení pohľad na svet. "Skúsenosť ma naučila, aký som bol neskutočný idiot, ktorý nechápal, že kvantita nikdy nenahradí kvalitu jedného vzťahu. Bohužiaľ, niektoré veci pochopí chlap až v šesťdesiatke," zveril sa neskôr Štaidl.

Skutočnou láskou jeho života bola táto žena, FOTO v GALÉRII

A hoci po rozvode s Annou mal dlhoročný vzťah s mladšou priateľkou Michaelou, keď ho tá po 17 rokoch opustila, ani potom nezostal sám. Na sklonku života sa po jeho boku začala objavovať sympatická lekárka Yvona Pichlíková. No svojmu kamarátovi, bývalému manažérovi Ivety Bartošovej Tomášovi Gottliebovi mal v poslednom období svojho života priznať, že skutočnou láskou jeho života bola iná žena a mal s ňou aj veľmi vážne úmysly. Jeho plány mu však prekazilo zákerné ochorenie a náhla smrť.

Mohlo by vás zaujímať: