Hneď po oslave 68. narodením priviezla kamarátka herečku Libušu Šafránkovú do pražskej nemocnice na Karlovom námestí v Prahe na plánovanú operáciu. Taký tragický záver jej pobytu v nemocnici však nečakal nikto. Informáciu o smrti Libuše Šafránkovej Webu CNN Prima News  potvrdil jej syn Josef Abrhám mladší.

Libušku v deň jej 68. narodenín hospitalizovali v pražskej Všeobecnej fakultnej nemocnici na Karlovom námestí, kde v utorok podstúpila náročnú operáciu. V pavilóne A6, kde bola prijatá, sídli onkologická klinika, klinika tuberkulózy a respiračných ochorení a centrum pľúcnej endoskopie. Podľa syna zomrela v stredu ráno.

 

Úloha Popolušky zmenila vtedy mladej herečke Libuši Šafránkovej život od základov. Talentovaná herečka išla z úlohy do úlohy, či už v divadle, filme alebo televízii. V súkromnom živote sa jej tiež darilo, v roku 1976 sa vydala za herca Josefa Abrháma (81), s ktorým je v manželstve dodnes. Vychovali spolu jediného syna Josefa, zato ten ich stihol obdariť štyrmi vnúčatami.

Šťastie však býva vrtkavé. V roku 2014 Libuši Šafránkovej diagnostikovali nádor na pľúcach, choroba radikálne zmenila jej život. Vtedy sa celkom stiahla z očí verejnosti, oporou v chorobe jej bola rodina, manžel, sestra Miroslava Šafránková, a samozrejme, jej vnúčatá. Libuši sa z choroby podarilo vyliečiť, ale radikálne jej zmenila život. Vyťažená herečka a tuhá fajčiarka mnohé veci vo svojom živote prehodnotila. V podstate sekla s herectvom aj s fajčením, a to, ako spomína jej syn Josef, u nich doma sa cigaretový dym dal doslova krájať. Odvtedy sa oveľa viac šetrila, aby tu mohla ešte byť pre svoju rodinu. A špeciálne v tomto korona období si dávala na seba obzvlášť pozor.

Takto si budeme pamätať Popolušku Libušu Šafránkovú >>

Libuše s manželom si takú tu svoju oázu vytvorili už pred rokmi. Keď stavali svoj dom v Prahe, na pozemku vysadili mladé borovice, tie za roky vyrástli, až mala okolo domu les. Stačilo jej vyjsť na balkón a bola v korunách stromov. A Libuše zmenila najmä prístup k životu. Herečka si svoje súkromie vždy strážila, ale rôzne klebety jej na nálade a zdraví nepridávali. Preto všetko zmenila. "Najdôležitejšie je mať radosť. Nenechať sa ničím zlomiť a brať život s nadsádzkou. A občas si spomenúť na rady našich babičiek. Neprepínať sa a striedať prácu a odpočinok. Než som si to uvedomila a začala sa podľa toho riadiť, trvalo to," priznala herečka, pre ktorú boli najdôležitejšie hodnoty zdravie, rodina a pohoda.