Asi najznámejší tréner spoločenských tancov na Slovensku je mŕtvy. Igor Jágerský, ktorý stál aj za markizáckou šou Let´s Dance, skonal pravdepodobne včera. Na sociálnej sieti odvtedy húfne pribúdajú slová sústrasti. „Dnes sme... Zajtra sme preč… Igor budeš chýbať v našej spoločnosti. Tvoj úsmev, pozitívna energia, zmysel pre humor, vášeň pre tanec… Opäť sa stretneme na nejakých medzihviezdnych majstrovstvách! Odpočívaj v pokoji kamarát môj,“ napísala jedna z jeho kamarátok, viacerí priatelia a známi spomínajú šok, ktorý po správe o skone Igora Jágerského prežívajú. Príčina smrti však nie je jasná. "Skolaboval predtým na tanečnej súťaži v Košiciach, kde sedel v porote," tvrdí náš zdroj, podľa ktorého je skon obľúbeného tanečného trénera pre všetkých veľkým šokom.

Otec Let´s Dance

Kondolencie však prichádzajú z celého sveta, na facebookovskom profile ich zdieľajú jeho priatelia zo zahraničia v angličtine, francúzštine, taliančine aj ruštine. Igor Jágerský patril aj so svojou manželkou Elenou medzi päťdesiatku najlepších profesionálnych trénerov spoločenského tanca na svete. Trénovali v Rakúsku, Taliansku, Nemecku, Švajčiarsku aj v Anglicku, súčasne sedeli v porotách zahraničných tanečných súťaží.

Málokto vie, že práve Igor priniesol na Slovensko formát Let´s Dance. Po skúsenostiach v Rakúsku a Španielsku, kde spolupracoval na podobnej šou, ho núkal v STV. „Náhoda dopomohla, že sa zapáčil Markíze. V priebehu mesiaca podpísali zmluvu s majiteľom licencie – BBC, ktorá si preverila aj naše kvality,“ vysvetľoval kedysi ako supervízor slovenskej verzie.

V šoku aj Peter Modrovský

Smútia mnohí slovenskí tanečníci, aj tí celebritní, ktorých sme za dlhé roky sledovali v známej markizáckej šou. Katarína Štumpfová, ktorá na projekte participovala od začiatku, nenachádzala slová, povedala nám, že trúchliť chce v súkromí. V šoku je stále aj Peter Modrovský. „Telefonovali sme spolu asi dva dni pred tým, ako sa mu to prihodilo. Mrzí ma to veľmi. Bol to najvýraznejší muž v mojom živote do dvadsiatich rokov. Od detstva som bol u neho v tanečnej, výrazne ovplyvnil celý môj život. Je to smutné a nečakané,“ povedal nám.

Prečítajte si tiež: