Herec a moderátor Peter Marcin (55) sa minulý týždeň vrátil zo Španielska, kde si užíval pánsku jazdu so synom Petrom, no po návrate domov ho čakalo nepríjemné prekvapenie. Vďaka týždenníku PLUS 7 DNÍ prišiel na to, že sa neznáma firma pokúša zneužiť nielen jeho meno, ale aj talkshow Neskoro večer, ktorú moderuje na obrazovkách RTVS.

Neveril vlastným ušiam

Všetko to odštartovalo nevinne. Naša redakcia objavila na internete lákavú ponuku - prežiť nezabudnuteľný privátny večer s Marcinom a jeho hosťami, ktorých si volá do svojej relácie. Ibaže nenakrúca sa pre televíziu, talkshow sa organizuje v privátnych podmienkach. „Vôbec netuším, o čom rozprávate. Veď my nič takto nepredávame. Keby ste mi nezavolali, ani neviem, že sa niečo také deje,“ povedal nám zaskočený Marcin. Za jeden lístok pritom na internete pýtajú  až 140 eur. „Koľkože?!“ reagoval humorista neveriacky, či naozaj neprepočul sumu.

Bratislavská firma, ktorá v mene známeho zabávača ponúka talkshow mimo televízie, sľubuje za nemalé vstupné pestrosť hostí, vtipné rozhovory aj bohatý hudobný program. Dokonca vo svojej ponuke zahŕňa Marcinove scénky z jeho bývalých relácií, v ktorých vystupovali postavičky Malý Mirko, Stromokocúr a Pani Mária. „Aby sme celému programu dodali pompéznosť, dôležitosť a ten správny ‚groove‘, celý priestor krásne nasvietime, postavíme dostatočne veľké pódium, zabezpečíme kvalitnú zvukovú súpravu a použijeme aj projekciu. Budú sa tam púšťať dokrútky, ktoré budú slúžiť na získanie času pre pána Marcina, aby sa mohol rýchlo prezliecť do iného kostýmu, respektíve postavy,“ sľubujú na stránke aj nemožné.

Hlavnou hudobnou hviezdou má byť jedna z mamičiek predsedu národnej rady Borisa Kollára, speváčka Barbora Balúchová. „Veď tá s nami nehrá už asi päť rokov. Povedzte mi, aká stránka a akí ľudia si toto dovolia. Naposledy som s takouto agentúrou spolupracoval možno pred sto rokmi,“ dušoval sa Marcin. Pripustil však, že so značkou Neskoro večer sám podniká. „Keď chodíme s talkshow po Slovensku, tak si to organizujeme len my,“ tvrdil nám. No vraj by mu nenapadlo privyrábať si takým štýlom, aby predával vstupenky po 140 eur.

Dal im príkaz

Reláciu Neskoro večer Peter Marcin moderuje už ôsmy rok, nakrúca ju každé dva týždne s divákmi, ktorí sú buď očkovaní, testovaní, alebo majú potvrdenie o prekonaní COVID-19. „Ešte aj pred natáčaním sa testujeme. Vysokej sledovanosti sa aj trošku čudujem, pretože niekedy nás dávali oveľa skôr a teraz pred nás dali reláciu Pumpa,“ posťažoval sa, že musel ustúpiť novým tvorcom.

Nečakaná ponuka na internete ho o to viac zdvihla zo stoličky. „Otvoril som si tú stránku, pozerám na to a nechápem, ako si niekto niečo také dovolí. Nemôžu si predsa vymyslieť scénu a celý program,“ skonštatoval nazlostene. Už po pár minútach sa nám ozval znova s tým, že do vynachádzavej firmy osobne volal. „Rázne som sa ich opýtal, čo to má znamenať, a prikázal som im, nech to celé okamžite stiahnu, že je to nehoráznosť. Sľúbili mi to, no som zvedavý, kedy to urobia. Odsledujem si to,“ uza­vrel zabávač s poďakovaním, že sme ho na ponuku upozornili.

Mohlo by vás zaujímať: