Podľa informácií tvnoviny.sk zomrel známy moderátor Julo Viršík. Údajne skonal na chate v Malých Levároch na Záhorí, pravdepodobne na zástavu srdca. Pre portál to potvrdili dva od seba nezávislé zdroje.

Julo Viršík ešte v nedeľu vysielal svoju reláciu Twentyfive na Rádiu Expres, kde posledné obdobie pôsobil. Preslávil sa ešte v deväťdesiatych rokoch v Rádiu Rock FM, poslucháčom sa neskôr prihováral z rádií Koliba a Okey. Popularitu mu prinieslo aj účinkovanie v televíznej šou SuperStar.

Moderátor skonal na Záhorí v stredu popoludní. Pred domom moderátora v Malých Levároch stálo ešte podvečer vozidlo koronera. Zatiaľ sociálne siete zaplavujú kondolencie jeho priateľov a známych osobností vrátane Paľa Haberu.

Aktuálne FOTO spred chalupy Jula Viršíka v GALÉRII >>

Na Záhorí našiel pokoj

Počas pandémie si pritom Viršík oddýchol, s manželkou sa vlani odsťahovali na Záhorie, kde majú chalupu. „Keď sa raz do týždňa vraciam do Bratislavy, kde mám povinnosti v rádiu, priznám sa, akoby to už bolo pre mňa cudzie miesto. Skôr sa vidím doma tu na vidieku. Užívame si to. Môžeme ísť so psom k jazeru, bicyklovať sa, prejsť sa do lesa,“ povedal Julo Viršík týždenníku PLUS 7 DNÍ presne pred rokom.

K prírode vtedy pridali Viršíkovci televízne nedele pri SuperStar. „Našou favoritkou je tá baba so strojčekom, čo to naposledy zaklincovala pesničkou I Will Survive. Zhodou okolností máme v Prievidzi, odkiaľ pochádza, mnoho kamarátov. Viem, že tam bude mať dosť silný fanklub,“ tvrdil bývalý porotca populárnej šou.

FOTO Jula Viršíka na chalupe na Záhorí nájdete v GALÉRII >>

Zatiaľ čo súťažiaci, miesta aj okolnosti sa menili, Paľo Habera, na rozdiel od Viršíka, stále sedel na tej istej stoličke. Naozaj sa nezmenil? „Paľo je Paľo, on si ide svoje. Mne sa zdá stále konzistentný a spravodlivý, nikomu neublížil. Skôr doba je ostrejšia, tvrdšia, viac sa všetko zvlčilo. Možno v tomto kontexte sa zdajú jeho výroky miernejšie než kedysi,“ povedal nám vlani v máji slávny moderátor.

Moderátor Rádia Expres oznamuje pohnutým hlasom poslucháčom, že Julo Viršík nečakane skonal: