Prvú rhinoplastiku podstúpila speváčka Dara Rolins (47) v roku 2014. No keďže nos nebol stále podľa jej predstáv, dala si ho upraviť znovu a znovu. „Nepodaril sa a keď som tretíkrát zistila, že to lepšie nebude, mávla som rukou, povedala som si – kašlem na to,“ uviedla v rozhovore pre PLUS 7 DNÍ vlani v decembri.

Výlet na Ukrajinu

Dara sa však kvôli nosu podujala vyhľadať odborníka na estetickú medicínu predsa len ešte aj 4-krát. Nie na Slovensku, ani v Čechách, kde žije. Objednala sa na vychýrenú súkromnú kliniku plastického chirurga Maxima Ivanchuka na Ukrajine. Prezradil ju samotný chirurg, keď na svoj instagramový účet pridal fotku s Darou a veľavravným popisom: „S tou najkrajšou a najokúzľujúcejšou šťastnou ženou s novým nosom.“ Podľa speváčky však nos až taký nový nie je. Tentoraz totiž nešlo o vylepšenie vzhľadu, ale vyriešenie zdravotného problému.

„Môžem vás upokojiť, že žiadne lámanie a veľké operácie môjho nosa sa nekonali,“ vyjadrila sa Dara pre Nový Čas, ktorému ponúkla aj vysvetlenie jej výletu na Ukrajinu. Čas, kedy sme všetci obmedzili svoje aktivity vrátane nej samej, využila na vyriešenie problému, ktorý ju kvári už dlhé roky. „Na odporúčanie som odletela na predĺžený víkend do Kyjeva, kde mi doktor konečne spriechodnil obe nosné dierky a ja môžem asi po 10 rokoch konečne voľne a zhlboka dýchať. Paráda,“ povedala Dara.

FOTO Dary Rolins po 4-tej plastike nosa v GALÉRII

Nos na Instagrame

To, že si doktor Ivanchuk s ňou spravil foto a dal si podpísať časopis s Darou na titulke, je podľa speváčky len dôkazom, že nemá dôvod veci tajiť. Na druhej strane necíti potrebu sa na svojom Instagrame zverovať so všetkým. „Navyše, ako sami vidíte na fotke – žiadne vizuálne zmeny na mojej tvári nenastali, som to stále ja, stará dobrá Dara,“povedala pre Nový Čas.

Potreba-nepotreba, nakoniec Dara k téme „môj nos“ predsa len na svoj Instagram fanúšikom čo-to napísala. „Necítim potrebu sa hájiť, ani nikomu nič podrobne vysvetľovať, a ak by mal niekto tu na Instagrame pocit, že som sa pýtala na hodnotenie či o radu – tak nie,“ napísala speváčka 666-tisícom sledovateľov a pridala aj malú radu. „Tých pár ľudí, ktorých názor ma naozaj zaujíma, poznajú pravé pohnútky môjho rozhodnutia a ostatní, samozvolení odborníci na Daru, vložte prosím energiu do vecí, kde je o váš názor a všetky tie cenné rady záujem. Moje telo, môj život, rozhodnutia, pocity aj zodpovednosť za to ako, kedy a prečo,“ uzavrela reči o nose Dara.

Nie je tajomstvom, že okrem nosa má Dara aj plastiku pŕs. V rámci estetických zákrokov priznala, že si dáva raz za tri mesiace medzi obočie pichnúť botulotoxín. „Som bytostne presvedčená, že moje ´vylepšenia´ nie sú v rozpore so zdravým rozumom. A dôvod, prečo som niektoré podstúpila/podstupujem, nemá nič spoločného s neláskou. Väčšie prsia dokážu žene zdvihnúť sebavedomie a aj v prípade môjho nosu, ktorý som si nechala ´opraviť´, išlo o vyriešenie rovnice fotogenickejšieho tvaru, nie získania väčšieho množstva sebalásky,“ vyjadrila sa speváčka k svojmu telu pred časom, ako inak, na Instagrame potom, čo vyšli je nahé foto v časopise.

FOTO Dary Rolins po 4-tej plastike nosa v GALÉRII