Marcelu Laiferovú podstatnú časť života fascinuje astrológia a numerológia, ku ktorej ju priviedla herečka a neskôr aj jej priateľka Vilma Jamnická (†101). Sama si pravidelne pripravuje horoskop. Tomuto odboru dôveruje.

 „V mojom živote sa splnilo približne všetko, čo som vo svojich hviezdach videla. Ale musím sa priznať, že som začínala s určitým dešpektom, čo to astrológia vôbec je. Neskôr som si určité udalosti spätne overovala na svojom osude, na osude svojich blízkych, ktorých horoskop mám k dispozícii, teda viem presne, o koľkej a kde sa narodili. Len vtedy môžete urobiť dobrý horoskop a na základe tohto overovania sa mi potvrdilo všetko, čo zásadné sa v mojom a ich životoch udialo,“ priznala nám speváčka, pre ktorú sa postupne nadobúdané poznatky stali akousi barličkou pri uskutočňovaní závažnejších životných rozhodnutí.

„Ak sa chystám uskutočniť napríklad významnejšiu investíciu, viem, kedy je ideálne to urobiť, prípadne, kedy si mám dávať väčší pozor na svoje zdravie. Vďaka tomu sa človek môže vyhnúť rôznym problémom. Chcem však zdôrazniť, že sa tým určite neriadim každý deň,“ doplnila.

Zatrasie s nami korona?

Aktuálne celý svet žije koronavírusovou pandémiou, ktorú Marcela Laiferová v minulosti dokonca predpovedala. „Asi pred tromi rokmi som vedela, že sa na svete môže vyskytnúť niečo podobné, ako bola španielska chrípka. Pandémiu som predpovedala,“ uviedla. A hoci sa nazdáva, že vírus z našej každodennosti nezmizne zo dňa na deň, postupne by mal ustupovať.

„Pandémia však otriasla nielen Slovenskom, ktoré je v podstate fliačikom na mape, ale aj celým svetom. Musím priznať, že na túto situáciu sa pozerám skôr z globálneho hľadiska a sledujem tiež, čo sa vo svete deje. Podľa aktuálneho vývoja všetko nasvedčuje tomu, že svet sa začína orientovať skôr doľava a aj na základe toho bude iný. Viete, dnes sú ľudia vzdelaní a už nie sú ochotní znášať priepastné ekonomické rozdiely. Ak počujú, že jeden má veľa, druhý ešte viac a tretí najviac, tak si povedia, že im to prajú, ale aj oni chcú zabezpečiť seba a svoju rodinu…“

Vďaka sledovaniu postavenia hviezd a planét sa vie v živote vyhnúť rôznym problémom.
Zdroj: Archív NMH

Podľa jej slov tieto zmeny do veľkej miery ovplyvní aj obrovský pokrok v oblasti neurovedy a fyziky. „Ale tu nejde o nejakú novinku, tieto zmeny už prebiehajú. Začali sa v roku 2012 a v novom roku 2022 sa uzavrie ich desaťročný vývoj. Po ňom nastane nová éra,“ povedala vyštudovaná lekárka. Obdobie zásadných zmien by malo nastať v roku 2023. „Vtedy budú hviezdy na oblohe umiestnené tak ako v deň Veľkej francúzskej revolúcie, čo naznačuje nový život. Keď prišla spomínaná revolúcia, skončil sa starý svet. Amerika sa oslobodila od Angličanov, ženy získavali volebné právo, v Anglicku nastúpil kapitalizmus…“ Čo by nám tento nový život mal priniesť, zatiaľ nie je úplne jasné.

„S istotou však môžem povedať, že nás čakajú mnohé nové profesie, sťahovanie za prácou, ktoré sa už v podstate deje aj dnes. Odkazujem čitateľom, že mladá a stredná generácia by už teraz mali myslieť na to, akú ďalšiu profesiu by vedeli, mohli vykonávať, lebo ich to čaká a mali by sa na to pripraviť. Jednak na rekvalifikáciu, jednak na rozšírenie svojich obzorov,“ zdôraznila Marcela s tým, že tak ako všetko v živote, aj nastávajúce obdobie by sme všetci mali prijať s veľkou pokorou. Zmena sa podľa nej blíži, ale nemali by sme sa obávať. „Treba sa však na ňu pripraviť,“ povedala otvorene.

Pokračovanie na ďalšej strane...