Bývalá superstáristka Martina Schindlerová (32) sa po rozvode s Kamilom Haršánym  opäť stala veľmi kreatívnou. Počas vzťahu s ním o nej nebolo ani počuť a v ústraní sa venovala iba ich spoločným deťom - dcérke Martinke a synovi Kamilovi. Od rozvodu sa všetko zmenilo a Martina sa venuje už aj hudbe, fanúšikom na sociálnej sieti a donedávna aj štúdiu, a to nie hocijakému.

Splnila si sen

Pred pár dňami sa pochválila, že úspešne ukončila svoje trojročné doktorandské štúdium na Fakulte práva na Univerzite Komenského v Bratislave a získala titul PhD. Obhajoba dizertačnej práce vraj nebola vôbec jednoduchá. ,,Bol to nervák, ako každá štátna skúška. Darmo, už mam deti a kadečo v živote za sebou. Keď máte odborne prednášať pred komisiou zo samých profesorov a kapacít, každé slovo stokrát zvážite, nech tie vaše myslienky majú hlavu a pätu. Tituly si pri mene nepíšem, ale znamenajú pre mňa takú pečiatku, že som fakt dokázala zvládnuť to, čo som sa rozhodla. Som dôkazom, že všetko vo vašom živote je možne, že každý váš sen, ktorý záleží od vás (nie od niekoho iného), sa vám splní, keď sa rozhodnete, že to chcete zažiť. A môže to znieť akokoľvek bláznivo, je to reálne. Ja som vyučovala na fakulte práva! Čo vám poviem, študovať po 30-tke a po dvoch materských, odporúčam! Zase som sa začala vyjadrovať v súvetiach, našla som v sebe ďalšie a ďalšie rezervy sily, trpezlivosti, cieľavedomosti. Pripravovala som sa najmä po večeroch a nociach (pedagogická povinnosť, publikačná povinnosť, výskumná povinnosť) a naučila som sa toľko vedomosti a zručnosti na počítači, ako za celý život nie,“ napísala speváčka.

Obohatili ju

Schindlerová priznala aj to, že štúdium popri deťoch nebolo jednoduché a svoje urobila aj korona. ,,Študovať popri deťoch, korone a karanténe hodnotím ako perfektnú skúsenosť pre mňa, cítim, ako ma to zocelilo, posunulo. Šťastná som. Na akademickej pôde som sa dostala do vzácnej komunity ľudí, spoznala som samých makačov, všetci sú pilní, zodpovední, nevyčerpateľní, inšpiratívni. Ďakujem za všetkých svojich kolegov a za všetkých mojich študentov, obohatili ste ma, ani neviete ako. Možno ostanem pôsobiť na škole aj ďalej,“ skonštatovala speváčka.

FOTO nadšenej speváčky nájdete v GALÉRII >>>