O hudobnej kariére speváka Roba Pappa veľa nepočuť, zato sa postaral o najväčší rozruch v slovenskom šoubiznise za posledné týždne. Slovne napadol známu tenistku pre jej vášeň k móde. Neskôr podľa našich informácií hanlivo vynadal jej otcovi Milanovi Cibulkovi. Nie je teda jasné, či Pappovi ide o záchranu zvieracej ríše, alebo ním iba lomcuje zúrivosť.

Tituloval ho ako seberovného

Robo Papp začal so speváckou kariérou pred dvadsiatimi rokmi. V súťaži Slávik sa kedysi dávno stal objavom roka, získal sošku Aurela a jeho pieseň Vatikánska mena si vyslúžila cenu SOZA. Znovu o ňom bolo počuť až minulý týždeň. „Čajočka má nový kožuch a ja som si dnes uvedomil, že mi jej je vlastne ľúto, že bola vychovaná k bezcitnosti a bez súcitu ukazuje svetu, že za peniaze môže všetko. Už je len na ostatných, aby si z nej nebrali príklad,“ zverejnil spevák na sociálnej sieti. Narážal na Dominikinu vášeň kupovať si luxusné kožuchy. Podľa neho to vraj nie je správne, ale sám má asi maslo na hlave a status promptne vymazal.

Verejné rýpanie do tenistky sa však len presunulo do súkromia. Keď sa Milan Cibulka podľa našich informácií svojej dcéry zastal a spevákovi napísal správu, dočkal sa ďalšej urážky. „Dovtedy netušil, kto je Papp, ale rozhodol sa napísať mu, aby sa nevyjadroval k výchove jeho dcéry a či mu teda nevadí, že jeho kamarátky chodia v kožuchoch. Nato mu odpísal, že debilko. Pridal ešte toho bozkávajúceho smajlíka,“ krútil nechápavo hlavou náš zdroj a dodal: „Je tam jasná neúcta k staršiemu človeku, ktorý vychoval našu najúspešnejšiu aktívnu tenistku.“ Oslovili sme otca Dominiky Cibulkovej, no ten sa k nezvyčajnému titulovaniu jeho osoby odmietol vyjadriť. „Je to pre mňa uzavreté,“povedal nám. O reakciu sme požiadali aj Roba Pappa, no do uzávierky sa nevyjadril.

Chce byť videný?: Robo Papp si kopol nielen do Cibulkovej
Chce byť videný?: Robo Papp si kopol nielen do Cibulkovej
Zdroj: Instagram

Spevák dal však vo svojom statuse jasne najavo, že nosiť kožuchy je pre neho neprijateľné. Prečo si vybral práve Dominiku Cibulkovú, nie je jasné. Kožuchy nosí aj Daniela Hantuchová či iné svetové špičkové tenistky, dokonca aj cyklista Peter Sagan si už prírodnú kožušinu zaobstaral. „Neviem, či v tejto reakcii šlo o záchranu zvierat, keďže bez problémov sa nadžgáva mäsom, máva husacím steh­nom a jeho priatelia holdujú kožušinám. Cez hudbu mu sláva neprišla, tak po Lučeničovej skúsil liezť po chrbte Cibulkovej,“ neberie si servítku na ústa tenistkina nasrdená známa. Slovná prestrelka vyvolala na internetových diskusiách vášnivú debatu a komentátorov rozdelila na dva tábory. Niektorí tenistke iba nadávajú, iní sa zamýšľajú nad problematikou hlbšie.

Čo je menej škodlivé?

„Za svoje vy­dreté prachy si proste radi kúpia drahé kúsky. Kožuch, bohužiaľ, medzi ne patrí. Zatiaľ je to stále legálna vec, ktorú si kupujú v normálnych butikoch, tak ako čižmy. Nekupuje si to v sídliskovom výklenku ako drogy,“nadhodila myšlienku jedna z diskutujúcich. Na zamyslenie stojí aj komparácia kožuch verzus umelý kožuch. Fakty hovoria jasne. Spracovanie a recyklácia umelého kožucha sú pre životné prostredie jednoznačne oveľa väčšia záťaž. Falošná kožušina je vyrobená z neobnoviteľných zdrojov na báze ropy. Sú použité materiály ako nylon či polyester, ktoré sa následne spracúvajú teplom a chemikáliami. Výroba umelého kožucha spotrebuje trikrát viac neobnoviteľnej energie. Americká komisia pre kožušiny preto obhajuje prírodný produkt. Takisto tvrdí, že výroba umelín zdvojnásobuje riziko ochorenia v dôsledku emisií karcinogénnych látok. Pred dvomi rokmi vydala Plymouthská univerzita štúdiu, čo sa deje v práčke. Každý cyklus uvoľní státisíce plastových mikrovlákien, ktoré potom prechádzajú do našich riek a oceánov. „Samozrejme, zabíjanie zvierat znie ako márnosť a krutý koncept, ale myšlienka, že umelá kožušina je etická alternatíva, je scestné,“ vyhlásila asociácia.