Šatník našej tenistky vyvolal v posledných dňoch vlnu kritiky. Blondínka sa rada predvádza v luxusných kožuchoch a za to ju mnohí odsudzujú. Považujú to za krutosť voči zvieratám a záležitosť, ktorá už dávno nie je pre ľudí otázkou prežitia, keďže syntetické vlákna už vedia telo ďaleko kvalitnejšie zatepliť. Nemusia pre to zomierať zvieratá, ktoré sú častokrát na farmách chované iba kvôli kožušine. Lenže materiál sa stále považuje za luxusný statok a prislúcha k iste spoločenskej vrstve. Cena kožuchov sa totiž stále drží vysoko. Za pár stovák si síce môžete na internete kúpit kožuch, ale veľmi nekvalitný z čínskych či pofidérnych poľských obchodov.

Spevák Robo Papp si pred pár dňami rypol do Dominiky Cibulkovej a vyhlásil na jej adresu, že bola vychovaná v bezcitnosti. Tieto slová sa dotkly priamo ja Cibulkovej rodičov. Mnohí sa však zmýšľajú, čo konkrétne Pappovi vadí. Pretože jeho priateľka tiež nosí na vetrovkách límec s kožušiny. Či Papp robí rozdiely medzi kompletne zodratou líškou, alebo len jej odseknutým chvostom okolo krku?

Kožušiny však neobľubujú len ženy. Našli sa v nich aj niektorí slovenskí muži. Chlpatým bundám sa nevyhýba expolitik Ján Počiatek či finančník Ivan Jakabovič. Kúpil si ho aj politik Kollár. Kožuchový trendsetter je avšak stále český moderátor a spevák Leoš Mareš. Na pódiu si už obliekol aj super luxusný, ale aj falošný kožúštek. Navliekol do neho aj legendu Karla Gotta.

Patrik Švajda

Moderátor: A kožuchy.
Moderátor: A kožuchy.
Zdroj: Archív