Niekoľko mesiacov po smrti Karla Gotta (†80) si jeho najstaršia dcéra dobrovoľne zbúrala povesť dobrého a skromného dievčaťa, aká ju desaťročia obchádzala. V knihe Môj otec Karel, ktorú chudobná Dominika Gottová (46) teraz vydala, samu seba vykreslila ako zakomplexovaného človeka, psychicky nevyrovnanú alkoholičku, narkomanku, nymfomanku, ktorá v sexe strieda mužov i ženy. Aby publikácii dodala potrebnú šťavu, svojho slávneho otca otvorene označila za štedrého, no nie veľmi láskavého rodiča.

Nehral sa s ňou

V rozhovoroch maestro vždy nadšene rozprával o rodinnej pohode a Vianociach, ktoré trávil s Dominikou a jej matkou Antoniou (85). „Pozeráme sa spolu na Popolušku a keď vysielajú môj vianočný koncert, pekne nahlas ma kritizujú, vyjadril sa neraz.

Pravda to bola, no inak malá Dominika vraj nikdy nezažila otca, ktorý by sa s ňou hral alebo sa pravidelne zaujímal, ako sa má. Otcovskú lásku obmedzil najmä na hodnotné dary.

„Kúpil a zariadil nám byt, chatu, a keď som mala osemnásť, z ničoho nič položil na stôl kľúče od svojho auta Volkswagen Golf. Keď mi ho za dva mesiace ukradli, prenechal mi svoje luxusné BMW. Nechať som si ho však nemohla, pretože len poistka by ma stála šesťdesiattisíc korún. Keď som k tomu pripočítala, koľko benzínu žralo, zruinovalo by ma to. Tieto veci otec neriešil, boli mimo jeho chápania. Presedlala som teda na Kiu, aj tú mi daroval,“ prehovorila Dominika pre knihu Môj otec Karel, ktorú napísala zjavne pre chýbajúce peniaze.

Príbeh o šťastnej rodine

Ako je známe, prvorodenú dcéru držal Karel Gott dlho v tajnosti. Dokonca aj pred vlastnou mamou, ktorá sa o existencii vnučky nikdy nedozvedela. Dominikou sa spevák verejne pochválil až v roku 1982 v nemeckom časopise Das Goldene Blatt. V Československu fotografia prominentného otca s dcérou vyšla o dva roky na titulnej strane časopisu Mladý svět.

„Požičal si ma na celý deň a išli sme na prechádzku s fotografom. Vymyslel sa k tomu príbeh o tom, že žijeme ako šťastná rodina. Pravda to, samozrejme, nebola. Jeho fanúšičky by však sklamalo, keby vedeli, že ich miláčik splodil dcéru so ženou, ktorá ju vychovala ako slobodná matka. Čo by na to povedali ľudia? Toho sa otec celý život bál,“ vykresľuje Dominika svoju komunikáciu s idolom mnohých dievčat a žien.

Matka Antonie Zacpalová vzťah otca s vtedy jedinou dcérou vidí rovnako. „Nikam spolu nechodili. Iba raz ju vzal do kina na film E. T. Mimozemšťan a keď bola väčšia, cestovali spolu do Nemecka na koncert Michaela Jacksona. Na prechádzke alebo v cukrárni spolu neboli. Len keď potreboval fotografie pre médiá,“ prehovorila dôchodkyňa spoza múrov seniorského ústavu, kde teraz žije.

Náruživá

Dominika po otcovi zdedila nielen vizáž, ale aj náruživosť. Ak o Karlovi hovoríme ako o lámačovi ženských sŕdc, jeho staršiu dcéru môžeme v porovnaní s ním - podľa množstva milencov, ktorých priznala - nazvať nymfomankou.

So sexom začala už ako pätnásťročná a najviac ju priťahovali podstatne starší muži s ro­ckovým imidžom. „Zrejme ma ovplyvnilo otcovo striedanie partneriek. Povedala som si, že život s jediným partnerom asi nie je dosť zaujímavý. Človek má robiť, čo chce,“ vyjadrila sa.

Kto by to bol povedal, že tá milá tínedžerka s predhryzom, ktorej sa na Gottových koncertoch prihovárali fanúšičky, spávala v tom čase s jeho bubeníkom Jánom Žižkom. „Prvýkrát som bola so svojím doučovateľom matematiky, Honzu som mala hneď po ňom. Bol ženatý a mal aj dieťa,“ priznala po rokoch.

FOTO milencov Dominiky Gottovej nájdete v GALÉRII >>

S milencom, ktorý bol od nej starší takmer o dvadsať rokov, si do oka padli na jednej z mnohých celebritných osláv. „Obaja sme sa trošku opili, začali sme sa objímať a všimla si to aj Honzova manželka. Iba nám jedovato povedala, aby sme sa dobre bavili,“ zaspomínala si.

Neostalo len pri jednom milostnom vzplanutí. Ich vzťah trval tri roky. „Zvyčajne som chodila k Honzovi domov ešte pred školou. Nebola som lenivá privstať si kvôli tomu. Prišiel si po mňa k nám a odviezol ma k sebe domov. Tam sme si užili a na ôsmu ma vozil priamo do školy. Keď sa to dozvedel otec, strašne zúril. Viac ako to, že sa to deje, mu prekážalo, že sa to dostalo na verejnosť. Zas platilo - čo na to povedia ľudia?“ opisuje Dominika slávikov strach z poškodenia nepoškvrneného imidžu.

Napokon sa s dcériným škandalóznym vzťahom musel zmieriť. „Začal nás svojím spôsobom tolerovať, nič iné mu neostávalo. Dokonca som s nimi raz bola na turné v Nemecku a s Honzom som spala v hoteli v jednej izbe. Otec býval vedľa. Ráno pri raňajkách mi hovorieval, aby sme to aspoň robili tak, nech to nepočuje,“ doplnila pikantnosti.

Sex bez lásky

Z tohto obdobia sa nám podarilo získať list, ktorý Dominika poslala kamarátke na Slovensku. Vysvetľuje jej svoju náruživosť. „Páči sa mi to, ale ja som už taká. Nemohla by som bez toho byť. Ale nemysli si o mne nič zlé, nie som žiadna... Často rozmýšľam, aké by to bolo s Thomasom v noci. Nechcem sa do nikoho zamilovať, milujem len Thomasa,“ vyznáva sa slovenskej kamarátke z pubertálnej lásky k vtedajšej megahviezde Thomasovi Andersovi zo skupiny Modern Talking. Ostalo však len pri snívaní, do postele ho nikdy nedostala.

Keď po skončení školy Gottová nastúpila do pražského hotela Forum, začala si so svojím nadriadeným, ženatým chlapom Tondom. Najviac sexuálnych dobrodružstiev však prežila s rockovými muzikantmi.

FOTO milencov Dominiky Gottovej nájdete v GALÉRII >>

„Nikdy som nechcela sedieť doma s dieťaťom. Som človek, ktorý potrebuje voľnosť. Mám rada ozajstných, drsných mužov. Sex si však viem užiť aj jemný,“ prezrádza v knihe. Presný počet svojich milencov Dominika nevie, no tvrdí, že málo ich nebolo. Nevynechala ani skupinový sex či milovanie so ženami. „Svätá nie som. Sex je sex. Nepotrebujem k nemu lásku. Niektoré vzťahy som viedla paralelne a na moje mimomanželské výstrelky nikdy neprišiel ani Timo,“ spomína svojho súčasného manžela, skrachovaného muzikanta Tima Tolkkiho.

Pokračovanie na ďalšej strane.