Pomaly to bude rok, čo hviezdny spevák šláger scény Otto Weiter (66) prišiel o manželku Andreu Fischer (†47). Z jej smrti sa spamätával chvíľu v nemocnici a inak v rodinnom dome v Zálesí, ktorý si spolu zariadili. Dnes chystá burzu vecí, ktoré po zosnulej žene zostali, a spoločné chvíle trávi najmä s novou kolegyňou. V spevákovej vile je jeho kamarátka varená-pečená, dokonca si tam nasťahovala osobné veci. „Nech si robí, čo chce, ale prekvapilo nás, že to bolo také rýchle,“ povedala PLUS 7 DNÍ Wei­terova svokra Helena.

Nech si robí, čo chce

Andrea skonala nečakane vlani v júli - večer si ľahla spať a ráno ju Otto našiel v posteli bez známok života. Speváka smrť manželky zlomila. „Siahol som po tom, čo nikomu neodporúčam - alkohol, cigarety, kola, žiadna poriadna strava. Pre ďalší kolaps som sa dostal do nemocnice a dnes sa nestačím čudovať, aký som sa vrátil plný síl. Dokážem hovoriť o Andrejke bez plaču a bez toho, aby som siahal po alkohole,“ hľadel spevák pár mesiacov po tragédii do budúcna. Rozhodol sa znova zobrať život do vlastných rúk, no bez ženy si ho nevedel predstaviť. Intenzívnu spoločnosť mu na prelome rokov začala robiť speváčka Petra Maxin. Najprv nahradila Fischer na scéne, ale cítila sa fantasticky aj u Otta v Zálesí, kde si zrazu uvádzala trvalý pobyt aj sídlo firmy.

„My sa vôbec nestretávame,“ prezradila PLUS 7 DNÍ matka Andrey Fischer pani Helena, ako so zaťom momentálne vychádza. „On odvtedy, ako som mu posielala návrh Andrejkinho hrobu, ani nezavolal. Ani ja nemám dôvod mu volať. Pretože viem, že tam má tú svoju novú priateľku alebo čo, ktorú mal už štyri mesiace po Andrejkinej smrti. Vlani vravel, že na Vianoce príde k Jankovi (Andrein brat - pozn. red.), lebo my k nemu chodíme tiež. Dal to aj do nejakého časopisu, no potom Jankovi oznámil, že má COVID-19 a nemôže prísť. Ale to sme už vedeli, že tam je nasťahovaná tá slečna,“ približuje Helena udalosti zo záveru minulého roka.

Osamelý vdovec tým, že si našiel novú spoločnosť, na svokru veľký dojem neurobil. „Hlavne nás prekvapilo, že to bolo také rýchle. Dovtedy rozprával, ako Andrejku ľúbil. Pozrite, ja som jej mama, mne je ťažko. Bude to rok, čo zomrela, a ja ani celá naša rodina sa s tým nevieme zmieriť. Nič zlé na neho hovoriť nebudem, je to jeho život, nech si robí, čo chce. Janko s ním spolupracuje, chodí k nemu nakrúcať, ale ja mu nemám prečo volať,“ zopakovala unaveným hlasom Helena, inak sestra speváčky Evy Márie Uhríkovej, ktorá ako päťdesiatdvaročná podľahla zákernej chorobe.

Keby chodil na cintorín

Kým Otto oprášil staré známe „šou musí pokračovať“, osudom skúšaná mama Andrey Fischer mala iné starosti. Milovanej dcére zariaďovala mramorový pomník na cintoríne v Dunajskej Lužnej, kde ju pochovala. „Neodchádza ten, kto ostáva v našich srdciach,“ píše sa na náhrobnej doske, do ktorej kamenári vyrezali otvor v tvare srdca. Do mramoru sú vyryté veľké písmená Andrea Weiter, keďže v občianskom preukaze nosila manželovo priezvisko. Vo vygravírovanom podpise však spoznať Andreu Fischer, teda meno, podľa ktorého ju všetci poznali. „Myslím, že je moderný a pekný,“ teší sa Helena aspoň z dcérinho pomníka.

Keď sme oslovili Otta Weitera, z jeho slov bolo zrejmé, že o novinke vôbec nevedel. „S rodinou sme sa nedávno dohodli, že dáme urobiť základnú dosku aj pomník. Spoločne sme vyberali kameň, farbu mramoru i to, čo na ňom bude. Andrejkina fotografia bude vytesaná priamo do kameňa. Už nám robia základnú dosku, mali by sa ozvať z kamenárstva, kedy to bude hotové,“ povedal pre PLUS 7 DNÍ začiatkom minulého týždňa spevák. Netušiac, že kamenári medzitým dielo dokončili. „My sme mu posielali návrh pomníka, odpísal: ,Áno, Helenka, páči sa mi to veľmi, súhlasím.‘ A to bolo všetko. Odvtedy sa neozval. Pomník mal byť skutočne urobený na výročie Andrejkinej smrti, ale spravili ho skôr. Keby chodil na ten cintorín, videl by, že robili základy, aj to, že je to spravené,“ dodá svokra bez emócií.

Mala ho veľmi rada

Na pohrebe Andrey Fischer pritom zdevastovaný Otto takmer skolaboval. „Neviem, ako to tam bolo, aj ja som bola totálne mimo. Po pohrebe sme dali spraviť Andrejke polhodinovú zádušnú omšu v kostole, len pre rodinu. Tam už nedokázal prísť, išiel vraj do krčmy a pil whisky,“ videla Helena, ako sa zať vyrovnával s tragédiou už od začiatku.

No ani to, že by na dlhoročnú lásku zabudol, sa povedať nedá. Na ročné výročie úmrtia manželky totiž chystá akciu, na ktorú prizval speváckych kolegov Evu Mázikovú, Jadranku či Petra Stašáka.

FOTO pani Heleny aj s Ottom si pozrite TU >>>

„V polovici júla chystám veľkú burzu v Petržalke v Zrkadlovom háji. S rodinou sme sa dohodli, že Andrejkine veci, ktorých je naozaj veľmi veľa, štyri skrine oblečenia, plné šiat, blúzok, kostýmov či šperkov, popredáme. Niektoré nemala ani raz na sebe. Majú aj visačky a stáli vyše dvetisíc eur. Pôjde o symbolické sumy a výťažok sa venuje detičkám z Národného onkologického ústavu, keďže Andrejka mala rada deti, aj keď vlastné nemala. Kolegovia speváci budú veci odovzdávať, nejde o žiadny koncert ani nič podobné, aj keď budeme púšťať Andrejkine piesne, ktoré nahrala ešte pred smrťou,“ dodal spevák. Hoci po slovách svokry je otázne, s akou rodinou sa vlastne dohodol. A Andrea Fischer? Pravdepodobne by nenamietala. „Ona ho mala veľmi rada, to je pravda,“ pritakala jej užialená mama na záver.