Keď pred necelým mesiacom zverejnil Miro Žbirka na sociálnej sieti oznam fanúšikom, že je v nemocnici, lebo ho dostihol nejaký zákerný bacil, a pripísal aj prosbu, aby mu posielali energiu, lebo ju bude potrebovať, zrejme len málokomu napadlo, že situácia je naozaj vážna. Meky sa potom o týždeň ohlásil znova z pohodlia svojho domov a k svojej fotke pripísal tieto slová: "Narodeninový opušťák a dobroty od fanúšikov." Vtedy sa zdalo, že je všetko na dobrej ceste k jeho uzdraveniu. Žiaľ, nebolo...

Ako pre český portál Blesk.cz prezradila blízka rodinná priateľka, situácia bola oveľa vážnejšia. Lekári objavili Mekymu na pľúcach neznámu baktériu, nepodarilo sa im však zistiť, akého je pôvodu a ako ju liečiť. Slová rodinnej priateľky potvrdzuje aj samotná Katka Žbirková, ktorá po smrti svojho muža prezradila, že speváka sužovala nejaká rezistentná baktéria a infekcia, a dúfali, že lekári na ňu nájdu fungujúce antibiotiká. Napokon, za posledné roky spevák viackrát ochorel na zápal pľúc, ale vždy "to dal", no tentoraz už nie...

Nie je ľahké vyrovnať sa so smrťou blízkeho človeka, no zdá sa, že vdova po Mirovi Žirkovi Katka je veľmi silná žena. Na sociálnej sieti zverejnila poďakovanie fanúšikom za slová útechy aj podpory.

Pozrite si v GALÉRII posledné FOTO Mekyho Žbirku!

Katka Žbirková zároveň vyslovila prosbu, z ktorej budete mať slzy v očiach. Prečítajte si pod prvou FOTO v GALÉRII želanie statočnej vdovy po Mekym Žbirkovi.

Podľa PR maanažéra Rada Meššu, ktorý rodinu mediálne zastupuje, posledná rozlúčka s Miroslavom Žbirkom sa uskutoční v strašníckom krematóriu v Prahe, a to 19. novembra od 14.00 h. Vzhľadom na opatrenia však bude iba pre pozvaných.