Zabudnite na nežného Štěpána z Básnikov. Herec Pavel Kříž sa od čias nakrúcania legendárnych Básnikov poriadne zmenil. Hoci sa tomu ťažko verí, Pavel Kříž už oslávil rovnú šesťdesiatku, a hoci stále vyzerá dobre, roky sa na jeho zjave predsa len podpísali.

 

Pavel Kříž slávil s Básnikmi úspech tak v Česku, ako aj na Slovensku, napriek tomu hereckú profesiu pred rokmi na čas opustil, keď pomerne krátko pred prevratom emigroval do Kanady. A zrejme ho tak trochu inšpirovala jeho filmová postava Štěpána, lebo tam sa rozhodol študovať medicínu. Konkrétne však vyštudoval psychoterapiu, ktorej sa potom venoval v domove pre seniorov.

 

Pavel Kříž je síce , čo sa jeho súkromia týka, tajnostkár, ale časom na verejnosť prenikli informácie, že sa v Kanade oženil, jeho manželkou sa stala animátorka Bonnie Glover. Čakali spolu aj dieťa, ale pri ceste lietadlom do Česka, kam Pavel spolu s manželkou cestoval na nakrúcanie pokračovania Básnikov, o nenarodenú dcérku prišli. O tejto bolestivej kapitole svojho života herec z pochopiteľných dôvodov nechcel nikdy hovoriť.

 

Pozrite, s kým sa Štěpán z Básnikov oženil v súkromí!

Aj napriek tejto tragédii, alebo možno práve kvôli nej, dvojica spolu zostala, ale posledné roky sa už spolu neobjavovali a Pavla bolo neskôr vídať s inou ženou po boku. Ako neskôr vysvitlo, Pavel Kříž sa v tichosti oženil s novou partnerkou. Budete pozerať, koho si vzal...