Nosiť rúško, keď ideme medzi ľudí, je v čase pandémie koronavírusu nutné. Máme ich však stále nedostatok. V lekárňach ich nekúpite, objednať sa dajú len veľmi ťažko, a keď sa vám to aj podarí, môže vám prísť namiesto rúška či respirátora prázdna krabica. A tak si ich začali šiť mnohí sami doma. Niektorí dokonca šijú množstvá ochranných bavlnených rúšok aj pre iných. Či už ide o známe tváre, alebo obyčajných ľudí. Najnovšie sa podarilo zohnať rúška pre Slovákov aj známemu milionárovi Patrikovi Tkáčovi.

„Prvých 1 000 000 chirurgických rúšok sme priviezli z Číny ako dar pre SR a ČR. Veľká vďaka pánovi Jaroslavovi Tvrdíkovi a jeho teamu za komplexnú podporu zaobstarania, ako aj za podporu Českej vlády pri preprave. V neposlednom rade za veľmi flexibilnú koordináciu Michaele Boďovej a jej tímu na Ministerstve vnútra SR. Pracujeme na ďalších dodávkach, najmä respirátorov N95, oblekoch a testoch,“ napísal na Facebooku milionár Patrik Tkáč spolu s videom z letiska, kde vidieť ako z lietadla vykladajú krabice. Z tohto úspechu sa teší aj jeho manželka Iveta. „Huraaaaaa!!!! Som veľmi rada, že sa to podarilo. Podľa obsahov 100 nekonečných telefonátov denne v priebehu týždňa som mala pocit, že zohnať a prepraviť rúška je pomaly rovnako ťažké, ako vyvinúť vakcínu. A dorazili. Som pyšná na môjho muža, že vždy myslí na iných,“ napísala Tkáčová.

Mohlo by sa zdať, že keď sú peniaze, ide všetko. Ale ľuďom pomáhajú aj tí, ktorí majú hlbšie do kapsy. Na sociálnych sieťach vidieť množstvo žien, ktoré od rána do večera sedia pri šijacích strojoch a robia rúška, aby mal každý aspoň jedno. Medzi ne patria aj známe tváre ako Lucie Bílá, Beáta Dubasová, Daniela Kralevich a iní.

 

Viac čítajte tu:

Fotografie nájdete v našej GALÉRII