Europoslankyňa Monika Beňová (51) si posledné mesiace dávala obrovský pozor, aby na sociálnych sieťach čo najmenej ukazovala celú svoju postavu. Niet sa čo čudovať, schovávala prísne strážené tajomstvo, že s partnerom, advokátom Ľubomírom Klčom, ktorý je od nej o šestnásť rokov mladší, čaká dieťa. Strach nielen pre vysoký vek bol na mieste.

Z kolegu otec dieťaťa

Od prvého pôrodu Moniky Beňovej ubehlo tridsať rokov. Z prvého manželstva s novinárom Martinom Beňom, ktorý zomrel v roku 2004, má dnes už dospelého syna Martina (30). Druhýkrát sa Beňová vydala v roku 2006, keď si za manžela zobrala mediálneho spolupracovníka strany Smer Fedora Flašíka (62). Ich manželstvo bolo bezdetné a podľa slov podnikateľa o spoločných deťoch ani nepremýšľali, keďže potomkov mali z predchádzajúcich vzťahov a ich život bol dynamický. Rozviedli sa v roku 2017.

Už v tom čase bolo Beňovú často vidieť v spoločnosti mladého kolegu Ľubomíra Klča. No ako vtedy tvrdila Monika, spájali ich len pracovné aktivity. Viedol jej kampaň, keď v roku 2014 kandidovala na post predsedníčky Bratislavského samosprávneho kraja, a bol jej spolupracovníkom aj v Bruseli.

O to väčšie bolo prekvapenie, keď 51-ročná politička prezradila verejnosti nečakanú novinku. „Čakáme dieťatko, dcérku, som v šiestom mesiaci a cítim sa naozaj fantasticky,“ napísala na sociálnej sieti a pridala fotografie, kde drží v rukách ružové dupačky.

Tehotenstvo sa Monike darilo tajiť dlhé mesiace, pričom údajne nešlo o náhodu, bolo plánované. Spočiatku nechcela nič viac prezradiť, nakoniec „nenápadne“ priznala aspoň meno, ktoré pre dcéru vybrala. „S Leou sme mali dôležitý morfologický ultrazvuk. Všetko dopadlo fajn, Leuška má ‚bombastických‘ 460 gramov. Pociťujem zvláštnu vnútornú nehu,“ pochválila sa verejne a s radosťou zverejňuje aj detské oblečenie, ktoré už dcére chystá.

Opäť rizikové

V týchto dňoch o tehotenstve budúca mamička rozprávať veľmi nechce. S lekárom sa totiž počas kontroly dohodla na oddychovom režime na neurčitý čas. Dôvodom je rizikové tehotenstvo. Jednak čerstvou mamičkou sa stane vo vysokom veku a okrem toho, ako pre PLUS 7 DNÍ Monika priznala, jej prvá gravidita bola náročná. „Keďže sa mi syn narodil v prvom týždni siedmeho mesiaca, chcem toto obdobie prejsť v pokoji,“ priznala nám budúca dvojnásobná mamička.

Syn Martin, keď prišiel na svet, vážil vraj len 1 kilogram a meral 28 centimetrov. Aby sa pri dcére dramatická situácia nezopakovala, snaží sa dodržiavať všetky pokyny lekára, ktorý jej nariadil oddychovať. „Nakúpila som si knihy a musím ležať, ležať a ležať. Môj temperament a energia majú teda prázdniny,“ prezradila politička, hoci ešte pred kontrolou u lekára stihla zavárať. „Pár pohárov omáčky z paradajok z vlastnej záhrady. Zaváranie je taká letná oddychovka,“ netajila Monika.

Mimochodom, nie tak dávno politička priznala, že bojovala s onkologickým ochorením. „Našli mi HPV vírus. Mala som ísť na operáciu, skrátili by mi krček maternice. To žiadnu ženu nepoteší. Navyše som už pred dvanástimi rokmi prišla o jeden vaječník, čo bola pomerne komplikovaná operácia. Vtedy ma lekár upozornil, že keď sme v rodine mali tieto ženské ochorenia, musím si dávať pozor. Preto keď mi povedal o HPV, dosť som sa zľakla a rozhodla som sa vyskúšať alternatívnu medicínu,“ priznala v roku 2018 pre týždenník Šarm. Po troch mesiacoch, čo si zosúlaďovala čak­ry, jej vraj gynekológ oznámil, že nález sa stratil.

Aktuálne je Monika Beňová v 23. týždni tehotenstva a svojej dcéry sa už nevie dočkať. Mnohí sa však pýtajú, či vzťah s Leiným budúcim otcom plánuje oficiálne spečatiť. Odpoveď europoslankyne je, že sa teraz sústreďuje na tehotenstvo. Na svoju prípadnú tretiu svadbu podľa jej slov zatiaľ nemyslí, ale túto myšlienku ani nezatracuje.

Fotografie tehotnej Beňovej nájdete v našej GALÉRII