To je Boris... Veta, ktorú počúvame od priateľov ešte stále predsedu Národnej rady SR často. Opakovali ju vždy, keď sa v okolí Borisa Kollára (54) udialo niečo, čo sa vymykalo ľudskému chápaniu. Tak ako naposledy, keď sa z niekdajšej milenky a matky svojho dieťaťa pokúšal urobiť vládnu splnomocnenkyňu pre podporu rodiny a sociálnu pomoc.

V kuloároch sa šepká, že do prestížnej pozície sa Petra Krištúfková (43) tlačila sama. Nakoniec sa poslankyňa pre niekdajšie kontakty v podsvetí hrdila novým flekom len dva dni. A strhla lavínu okolo svojho straníckeho šéfa zo strany Sme rodina.

 

Nasledovalo odhalenie Kollárovej nie príliš originálnej diplomovej práce a v čase, keď začal čeliť snahám o odvolanie za svoju (študentskú) nepoctivosť, sa vynorila informácia o jeho jedenástom potomkovi. Boris Kollár tak môže pociťovať isté déjà vu.

Štokholmský syndróm?

Hoci by sa zdalo, že politika a deti zaberajú šéfovi parlamentu všetok čas, ukázalo sa, že na drobné rozptýlenie si vie nájsť čas vždy. Posledným jeho úlovkom je vnadná bruneta s plnými perami z Levíc. Ešte začiatkom mája mu Miroslava Jakubisová (39) porodila syna Markusa. Pre PLUS 7 DNÍ síce cudným hlasom povedala - „nežijem mediálny život ani som nikdy po tom netúžila“, no inak bola zhovorčivejšia než niekoľko posledných Borisových žien dohromady.

Čo však dokázala utajiť, je tehotenstvo. „Ľudia pre koronu niekoľko mesiacov nevychádzali von, ja som nejaký čas ležala v nemocnici. Bola som na rizikovom, takže asi preto,“ zamyslela sa.

Na slávneho milenca nepovie Miroslava škaredé slovo, hoci na deti zostala sama. „Áno, je to pre mňa veľmi náročné. Chvalabohu, maminka mi pomáha. Bez nej by som to časovo nezvládla. Človek nevie byť naraz na dvoch miestach,“ dodala obetavo a na margo Land Roveru, ktorý od Kollára dostala, doplnila: „Ešte by som chcela dementovať auto za 100-tisíc eur, horko-ťažko stálo polovicu.“

Apropos, luxusné autá. Podľa kuloárnych správ multiotecko vymenil v poslednom období vozový park viacerým matkám svojich detí. Nepísané pravidlo Kollárovho „háremu“ totiž hovorí - ak jedna niečo dostane, začnú si nárokovať aj ďalšie.

Poslankyňa Petra Krištúfková začala na jeho luxusnom tereniaku jazdiť už pred vyše rokom, ale vraj bažila aj po osobnom šoférovi. Bohužiaľ, v minulosti sa ukázalo, že ak Kollár nedokázal uspokojiť jej požiadavky, trpko sa mu to vrátilo.

Krištúfkovej problémy so správaním

Vráťme sa na začiatok horúceho leta 2009. V tom čase vraj Boris Kollár sľúbil Petre Krištúfkovej a ich spoločnej dcére Ester dovolenku na jachte. No privátne záležitosti sa mu akosi skomplikovali.

Martina Štofaníková sa mu chystala porodiť syna Šimona Heliodora, Andrea Heringhová už nosila pod srdcom jeho dcéru Saru. Naštvanú Krištúfkovú aj s dcérou nechal teda milionár doma a na Jadran vyrazil s ďalšou známosťou. Paparazzi ho uprostred leta nafotili, ako si chorvátske podnebie užíva s dlhonohou blondínou Helenou Holkovou.

„To, že sa takéto fotografie objavili, je akt pomsty zo strany Petry Krištúfkovej, ktorá má už dlho problémy so svojím správaním a nevie sa zmestiť do kože. Viem presne, ako sa to stalo. Ona je teraz v Chorvátsku na Koč­nerovej jachte aj s malou Ester,“ soptil Kollár verejne a Krištúfková mu kontrovala. „Konečne sa prejavil, aký naozaj je. Sú to úbohé vyjadrenia topiaceho sa casanovu.“

Krištúfková pod ochranou Kočnerovcov stratila zábrany úplne a posmešné poznámky na Kollára vypúšťala ako síru. „Viete, každá rodina má problémy a nevera nie je nič výnimočné, ale toto je už veľa. O päť detí sa jednoducho starať nemôže. Buď si vylosuje, o ktoré sa bude starať, alebo ja neviem.“

Boris sa hájil jednoducho. „Ja môžem robiť detí, koľko chcem, komu chcem a kedy chcem. Je to len moja vec!“ odvrkol novinárom a Krištúfková v prekáračkách pokračovala. „On má toľko detí s toľkými ženami a o mne hovorí, že mám problém s morálkou? To je naozaj smiešne. Netvárme sa, že dnes je nevera niečo príšerné, ale to, kam neveru posunul on, je neskutočné!“ vyriekla vetu, ktorá vstúpila do historických análov slovenského bulváru.

Dlhoročná oficiálna Kollárova partnerka vyniesla aj čosi z ich kuchyne. „Nedá sa povedať, že som mu neveru tolerovala. My sme sa nikdy nehádali. Okrem toho tie jeho vzťahy vždy vydržali len dva-tri mesiace. Veľakrát som o tých ženách nevedela, a keď sa aféry dostali do novín, tak už bol medzi nimi koniec.“

Všetci na hromade

S Kollárom napokon prerušila Petra kontakt úplne. „Odvtedy, ako sa mu narodil syn, nekomunikujeme. Nepíšeme si ani esemesky, takže si jedine nechávame odkazy cez médiá. Nie som s ním v kontakte už päť týždňov,“ povedala dovtedy lojálna Krištúfková, podľa ktorej jej dcéra Ester „stratila
otca“.

Po chorvátskej epizóde sa bývalí partneri bok po boku neukázali večnosť, znova sme ich v jednej spoločnosti zachytili až v roku 2013.

„U Borisa to bolo vždy ako rozbúrené more. Keby som si ja mal pamätať, s ktorými dievčatami bol kde, s ktorými komunikoval a s ktorými nie… Takýchto príchodov a rozchodov u neho bolo veľmi veľa. My sme to brali vždy tak, že to je Boris,“ podal nám svoje dobové svedectvo Fedor Flašík.

Aj on bol účastníkom chorvátskeho zájazdu z roku 2009. V Rogoznici kotvil so svojou jachtou a domov sa aj s manželkou Monikou Beňovou vracali v spoločnosti Kollára aj Holkovej.

Na priamu otázku, či na opačnej strane barikády sa Krištúfková spriatelila s Kočnerom, teraz obžalovaným z objednávky vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, odpovedal Fedor otázkou. „A teraz to ako chcete počuť? Off record alebo normálne? On record vám poviem, že netuším a držím sa hesla - ži a nechaj žiť,“ reagoval Flašík vyhýbavo.

FOTO ženy, pre ktorú Krištúfková v roku 2009 utiekla na Kočnerovu jachtu, TU

Miesto toho našiel paralelu Kollárovho životného štýlu s ostatnými tlačovými konferenciami o kontroverznej diplomovke. Nervozita, ktorú šéf parlamentu nevie skryť, je vraj pochopiteľná. „Ako keď doma obhajujete neveru, to nikdy nie je príjemné. Diplomovka sa s ním potiahne až do konca jeho politického života, vždy mu to niekto šplechne do ksichtu,“ doplnil zakladateľ Smeru, ktorý sa vraj s Borisom za posledné roky stretol len „dva-trikrát, aj to náhodne“.

Prečítajte si tiež: