Časy, keď šoubiznis žil podľa starého hesla sex, drogy a rokendrol, smerujú na smetisko dejín. Žijeme v časoch, keď je in priznávať sa k viere a hlásať slovo Božie. Nahlas o tom hovorí hneď niekoľko žien slovenského šoubiznisu. Speváčky Mária Čírová (33), Sima Martausová (34) a Dominika Stará (28) o Bohu nielen spievajú, ale vpustili ho aj do reálneho života. Fundamentalisticky náboženstvu prepadla víťazka Slovensko hľadá SuperStar 2007 Vierka Berkyová (31), ktorá žije v Belfaste a pred pár dňami prišla „evanjelizovať“ rodnú krajinu. Na rovnakom mieste rozprávala o Bohu aj herečka Mária Bartalos, za slobodna Havranová (27), ktorá skutočne uverila len nedávno.

Misionárka Berkyová

Rovnako káže o Bohu víťazka tretej série SuperStar, speváčka Vierka Berkyová, ktorú sme cez víkend stretli na tom istom festivale ako Bartalos. Jej obrátenie nastalo pred rokmi, keď sa po nej zrazu zľahla zem. Odsťahovala sa do Severného Írska, kde si založila rodinu a začala prednášať o Bohu. „Požehnané meno má Pán,“ týmito slovami odvtedy rozbieha gospelové koncerty kresťanského spoločenstva, niektorými považovaného za sektu.

Vierka rozpráva o „znovuzrodení v Ježišovi“. Boha naozaj prijala, až keď vážne ochorel manžel a lekári mu nevedeli pomôcť. „Začala som sa modliť, študovať Bibliu, čítať žalmy a pán ho uzdravil. To bolo to, čo nás veľmi nakoplo. Neviem, ako vyjadriť vďaku Pánovi než týmto hlasom, ktorý mám od neho, a som rada, že som na to prišla, že ho treba využívať na správnu vec, pre slávu Pánovu,“ rozpráva pri každej príležitosti.

FOTO V GALÉRII

Dnes dvojnásobná mama zostala v Belfaste, kde s manželom založili „novú cirkev“. Na „uzdravujúce mítingy“ pozývajú predovšetkým tamojších Slovákov a Čechov. „Slúžim najväčšiemu bosovi a tým je pán Ježiš Kristus. V prvom rade mu spievam chvály a potom kážem evanjelium,“ priznala speváčka v kresťanskej talkshow, vysielanej na YouTube. No v poslednom období lieta často aj na Slovensko. „Dnes spievam na festivale, pred troma týždňami som tu bola na kresťanskej konferencii. Veľa som toho odmietla, lebo v Severnom Írsku mám veľa práce. Sme zúčastnení aj na evanjelizácii, teraz na tri mesiace ideme do Anglicka,“ doplnila nám Berkyová cez víkend. Za kazateľku sa však neoznačuje. „Len slúžim Bohu, lebo som v neho uverila, som evanjelistka,“ dodala významne a na otázku, či ju živí aj civilné povolanie, odmietla odpovedať.

VIAC sa dozviete v aktuálnom čísle PLUS 7 DNÍ alebo na www.plus7dni.pluska.sk

Prečítajte si tiež: