Česká herečka Eva Čízkovská (57) sa preslávila vďaka úlohe striptérky Ály vo filme Diskopríbeh 2 z roku 1991. Na konte má však množstvo iných rolí, zahrala si v Kameňákoch aj v seriáloch Ordinácia v ružovej záhrade, Život na zámku či Hospoda.

S manželom Markom Jelínkom má dve deti. Zatiaľ čo jej syn David je projektový manažér, dcéra Adéla sa tiež udomácnila pred kamerami. Našla sa v práci novinárky a redaktorky, v poslednom čase pôsobila ako politická reportérka na televízii CNN Prima. Teraz má však veľkú novinku, dostala príležitosť zasadnúť za moderátorský pultík.

"Už sa to vie, viete to tiež? Za túto príležitosť som veľmi vďačná a veľmi sa na ňu teším. S Josefom Mádlom (jej moderátorský kolega, pozn. red.) už máme niečo málo za sebou a veľa pracovného pred sebou. Tešíme sa na vás vždy o 5:55. Sny sa majú plniť na Vianoce,“ podelila sa o radosť na Facebooku 25-ročná  Adéla, ktorá bude moderovať rannú reláciu Nový den.

Podobajú sa mama s dcérou? Pozrite si GALÉRIU.

Čížkovská s dcérou poskytli minulý rok rozhovor pre iDnes.cz a bolo cítiť, že k sebe majú blízko. "Mama je extrémna parťáčka. Ak to zveličím, keby som niekoho zabila a zavolala mame, nerozkričala by sa: ´Ježišmárja, čo si to urobila!´ Zareagovala by: ´O. K., kam ho zakopeme?´" povedala Adéla.

Čížkovská prezradila, že dcéra po nej zdedila podrezaný jazyk, rovnaký humor cieľavedomosť a hyperaktivitu. Adélu v jej kariére povzbudzuje. "Pozerám sa na jej reportáže a vstupy naživo aj zo záznamu. A napíšem jej napríklad: ´Dnes O.K., ale tie topánky – máš aj lepšie´ alebo ´Dnes ti to pristane.´ Prijíma vecné pripomienky s pokorou,“ povedala hrdá mama.

Ako to Adéle pristane na obrazovke, si pozrite v GALÉRII.

Vrásky jej Adéla robí, len keď jazdí na motorke, ktorá je jej koníčkom. "Milujem, keď si na ňu môžem sadnúť, nasadiť si helmu a vyraziť. Byť chvíľu sama. Je to iný druh adrenalínu, aký poznám z práce,“ porozprávala Jelínková, ktorá je zasnúbená a má malého syna.