Bude z neho otec roka?! Viac ako o kariére bývalého futbalového reprezentanta Jána Muchu (38) sa v poslednom období hovorí o jeho neplatení alimentov. Exmanželka Simona a ich štyri deti sa ocitli na pokraji chudoby a, zdá sa, že čoskoro skončia na ulici. „Nechcem mu zle, nech si žije svoj život, ale ja už neviem, ako od neho vymôcť, čo deťom patrí,“ vraví bývalá manželka. Mucha podľa nej dlhuje výživné na deti a po rozvode prestal platiť aj hypotéku na dom. O vilu v Liverpoole, kde prvá rodina futbalistu žije dvanásť rokov, teraz môže prísť.

Exekútor aj dražba

Keď Mucha v roku 2013 prestúpil z anglického Evertonu FC do ruského klubu Krídla sovietov Samara, v jeho manželstve so Simonou to začalo škrípať. Rodinu nescelilo ani to, že syn Janko dostal rakovinu lymfatických uzlín. Simona sa odhodlala po chemoterapii potomka podať žiadosť o rozvod a odvtedy sa rozbehol nezastaviteľný kolotoč - boj o peniaze, dom a výživné. „Muž ma vydieral s tým, že ak nebudem robiť, ako on chce, nedá mi peniaze, a tak to aj je,“ tvrdí štvornásobná mama.

Súd Muchovcov rozviedol už v roku 2018, no dodnes sa ich súdne ťahanice neskončili. Podľa slov exmanželky jej Ján stále dlhuje tisíce na výživnom. „Boli sme na tom tak zle, že som predala všetko, čo sa dalo, kabelky, topánky i bicykle,“ priznala pre PLUS 7 DNÍ v júni. Dnes na tom nie je lepšie. „Súd v Anglicku sa nám skončil v lete. Britský sudca exmanželovi nariadil, aby nám dal dom. Aj keď dlhuje na výživnom 139-tisíc libier (165-tisíc eur - pozn. red.), má zaplatiť všetky náklady, čo sa týkajú prepisu. Tak stojí v rozsudku,“ prezradila Simona. Napriek tomu nehnuteľnosť stále nevlastní a čo je horšie, môže o ňu každú chvíľu prísť. „Banka chce dom predať v dražbe, pretože exmanžel po rozvode 2018 prestal platiť hypotéku,“ priznala Simona, že jej na päty dýcha exekútor.

Prosil ho aj syn

Pani Simona má dojem, že expartner úmyselne robí aj po rozhodnutí britského súdu obštrukcie. „Nechcel podpísať papiere súvisiace s prepisom domu a pred slovenským súdom, ktorý sa ešte neskončil, mi teraz v novembri rýchlo podpísal aspoň jeden dokument, ale neuhradil nič. Prosila som ho ja aj náš pätnásťročný syn,“ vzdychá Simona. Na druhej strane, už neraz vraj dostala „návod“, ako by to mohlo fungovať. „Povedal nám, že v dome môžeme bývať, ale s jeho novou ženou a s ním. Na všetko budú peniaze, len ak budeme žiť v spoločnej domácnosti. Takto to mal naplánované.“

Myslite si o tom, čo chcete

Čo teda Simone dáva na štyri deti ich otec? „Teraz na súde tvrdí, že nepracuje a momentálne nemá na to, aby platil výživné. Nepravidelne nám posiela 900 eur na štyri deti. On si dopraje, lieta po svete, nedávno bol v Paríži, ale jeho deti, ktoré ani nie sú zdravotne v poriadku, trpia. A to nehovorím, že idú ďalšie Vianoce,“ vraví bývalá manželka nahnevane.

FOTO V GALÉRII

Priestor na vyjadrenie sme dali aj bývalému futbalovému brankárovi. „Súdy rozhodli, ako rozhodli, bývalá žena dostala dom v hodnote milión libier, má právo si s ním robiť, čo chce,“ povedal nám Ján Mucha a dodal, že z jeho strany je všetko vyriešené. „O tom, čo tvrdí moja bývalá žena, si myslite, čo chcete. Ja vám hovorím, že všetky papiere sme aj s právnikmi podpísali. Zavolajte mojim právnikom do Anglicka. Aj na Slovensku budeme mať súd a ako rozhodne, tak to budem akceptovať. Ďakujem pekne,“ odvetil stručne Mucha a poprial nám pekné vianočné sviatky. K dlhujúcemu výživnému sa v tej rýchlosti nevyjadril.