Bývalý generálny riaditeľ RTVS či TV Markíza Václav Mika (58) a matka jeho dvoch dcér Kristína Maturová (33) mali minulý piatok svoj veľký deň. Po rokoch spolužitia si v kruhu najbližších povedali áno. Obrad sa konal v Bratislave v Zichyho paláci, kde mladomanželia dorazili dvoma autami. Nechýbali ich dcéry, štvorročná Miška, ktorá mame pomáhala s vlečkou, a už takmer ročná Marisa, ktorá si počas obradu aj trochu poplakala.

 

K spoločnému sľubu viedla Mikovcov starostka Starého Mesta Zuzana Aufrichtová, pričom samotný akt trval len necelých pätnásť minút a romantickú atmosféru si s nimi mohlo užiť len približne desať hostí. Po oficiálnom spečatení ich lásky sa dvojica presunula do reštaurácie na nábreží Dunaja, kde sa sobášna paráda zopakovala.

Politikov zastúpili investori

Mikovci sa rozhodli, že pred začatím hostiny si ešte raz povedia áno. Na parkovisko pred luxusnou reštauráciou herca Ľuba Romana prichádzalo jedno honosné auto za druhým. Terasa aj interiér podniku sa tak napĺňali nielen rodinnými, ale aj celebritnými hosťami. A hoci by viacerí čakali, že mladomanželom prídu zablahoželať politici, nestalo sa tak.

Zabával sa tam exšéf Slovak Telekomu Miroslav Majoroš, bývalý programový riaditeľ RTVS Tibor Búza, známy onkológ Jozef Dolinský, herec Matej Landl či exmoderátorka Silvia Kušnírová s mužom, ktorý vyzeral ako jej manžel Peter Lukeš - s majetkom 110 miliónov eur patrí podľa magazínu Forbes do tridsiatky najbohatších Slovákov.

FOTO zo svadby v GALÉRII >>>

Spojili ich Tatry?

I keď dvojica štyri roky tvorí rodinu vďaka prvorodenej dcére Miške, ku ktorej časom pribudla druhá dcéra Marisa, začiatok ich vzťahu nebol vôbec jednoduchý. Václav Mika totiž minulý piatok nemal svadobnú premiéru. Ženatý už raz bol, a to dlhých dvadsaťtri rokov. S Maturovou sa zoznámili údajne v Tatrách. A keď sa prevalila jeho nová známosť, prízvukoval, že s dnes už bývalou manželkou Andreou dva roky nežili v jednej domácnosti a on sa snaží riešiť svoju budúcnosť.