V živote som nehavarovala, a to mám najazdeného dosť po celom svete, dušovala sa bývalá miss, playmate a dnes celebritná vizážistka Miroslava Fabušová (37), keď sme sa s ňou po dopravnej nehode s Borisom Kollárom (55) spojili. Dochrámaná ležala na JIS jednej z bratislavských nemocníc. Vážne zranenia utrpela v októbri na križovatke v Podunajských Biskupiciach, keď sa viezla v štátnej limuzíne so šéfom parlamentu a zrazu do nich napálilo iné auto.

 

Azda v šoku zranená Miroslava pozabudla, že presne pred rokom sama jednu dopravnú nehodu spôsobila. Tvrdí to čitateľka PLUS 7 DNÍ, ktorá sa nám po spovedi bývalej miss ozvala do redakcie. „Tak ma vytočili jej slová, aká je ubolená, ako nemôže spať. Moja mama nespala pol roka,“ uviedla čitateľka doslova.

Chodila s bandážou

Fabušovej tvrdenie si ťažko vysvetliť. Vlani v novembri, keď na krku začala nosiť fixátor, nič nezapierala. „Aj takéto životné situácie sa, žiaľ, stávajú. Vyzerá to síce ako ‚light‘ halloween makeup, ale chválapánubohu iba po ľahkej autonehode,“ napísala fanúšikom na sociálnej sieti a pridala svoju aktuálnu fotografiu. Veľké pery mala obligátne narúžované, len krk jej zdobila bandáž. Podľa našich informácií sa zranila pri kolízii, ku ktorej do­šlo v roku 2019 na svetelnej križovatke v Bratislave. „Presne pred rokom do nás zozadu nabúrala. Stáli sme na červenej na Patrónke, kde do nás napálila,“ prehovorila pre PLUS 7 DNÍ vodička druhého auta a sestra našej pobúrenej čitateľky.

Podľa Gabriely (54) z Bratislavy, ktorej priezvisko máme v redakcii, bol Sviatok všetkých svätých, s mamou a dcérou sa autom vybrali na cintorín v Slávičom údolí. „Ešte šťastie, že bola prázdna križovatka. Ja som potom ratovala mamu, dcéra vybavovala všetko ostatné, lebo aj pani Fabušová bola z toho vydesená. Tiež jej vyhodilo airbag,“ narážala na nehodu s Kollárom. „Neviem, prečo potom vyhlásila, že to v živote nezažila.“

Podľa Gabriely policajti u Miroslavy Fabušovej alkohol nezistili a či bola príčinou chvíľkovej nepozornosti zaujatosť mobilným telefónom či niečo iné, nie je jasné. Napriek tomu Bratislavčanka podráždenie neskrýva. Ona sama zostala po autonehode iba v šoku, no jej 76-ročná mama si narazila rebrá. Zo zranení sa zotavovala niekoľko mesiacov. Ľútosť z Fabušovej úst vraj rodina nepočula. „Ani raz sa neozvala a nespýtala, ako sa máme, hoci mala na nás kontakt. Veď bola na vyšetrení na Kramároch rovnako ako moja mama,“ dodala Gabriela, ktorá sa okrem toho musela niekoľko mesiacov zaobísť bez svojho auta. Po zrážke zostalo nepojazdné.

DÉjÀ vu?

Ubehol rok a Miroslava Fabušová sa opäť stala účastníčkou dopravnej nehody. Ešte vážnejšej než predtým. Do auta, v ktorom okrem nej sedel predseda parlamentu, jeho šofér a ochrankár, vrazilo na križovatke iné vozidlo. Kollárova limuzína sa dostala mimo vozovky a prerazila plot pri ceste. „Vôbec som nevidela, čo sa stalo. To sú stotiny sekundy. Zoberte si, že sa rozprávate, a zrazu vás to hádže zo strany na stranu. V aute lietate ako papier v debne,“ priblížila nám Miroslava moment zrážky.

Bez pohybu skončila v nemocnici, mala zlomených sedem rebier, kľúčnu kosť a štvrtý krčný stavec. Nič príjemné pre nikoho. No tvrdenie, že išlo o prvú podobnú skúsenosť v jej živote, pobúrilo účastníkov havárie spred roka. „Nie je podstatné, či mala v minulosti autonehodu, veď to sa môže stať každému. Nemusela to komentovať, nemusela klamať. Ale jej vyjadrenie je nedôveryhodné a nasvedčuje tomu, že môže klamať aj v iných veciach,“ rozmýšľa nahlas Gabriela.

FOTO Fabušovej po nehode spred roka v GALÉRII

Najviac otáznikov vyvolal výrok Fabušovej, že v čase lockdownu sa s predsedom národnej rady vybrala do Bratislavy po lieky. „Spoliehala som sa na lekáreň blízko miesta, kde bývam. Liečim sa na tetániu a momentálne žijem v Dunajskej Lužnej, ale tam to nemali. S Borisom sme si volali a on hovoril, že pôjde od syna z Mosta cez Lužnú, takže ma vezme,“ vyhlásila Fabušová  po nehode.