FOTO Zaspomínajte si na Karla Černocha v GALÉRII

Černoch zomrel v decembri 2007 na rakovinu hrubého čreva. Mal vtedy len 64 rokov. Jeho syn Marek sa dodnes ťažko zmieruje s jeho smrťou a často si na neho spomína. Pre Blesk.cz sa zdôveril, že jeho otec sa nikdy nedokázal zmieriť s nehodou, ktorú mal len tri roky pred smrťou.

Česká legenda vtedy spolu s kolegami cestovala z vystúpenia. Ich vodič v jednom momente vrazil do návesu nákladného auta a mladý spevák Patrik Stoklasa po havárii zomrel. Práve to mohlo byť podľa Černochovho syna hlavným spúšťačom vážnej choroby. Karel vtedy prežil veľký stres a nedokázal sa s tým zmieriť.

„Otec si potom vyčítal, že keby sedel na inom mieste, tak Patrik, mladý chlapec, mohol žiť. Dokonca potom napísal článok s názvom Pochopil som, že smrť je nevratná. Vo svojom vnútri to veľmi riešil, bil sa s tým a myslím, že to naštartovalo jeho chorobu. Nie som lekár, ale čo som sa bavil s odborníkmi, pripúšťajú, že takýto stres mohol byť spúšťacím faktorom,“ Marek smutne zaspomínal na svojho otca.

Spevák sa však trápil aj kvôli svojmu kamarátovi Jiřímu Wimmerovi. Ten dlhý čas bojoval s alkoholizmom, až sa mu stal osudný. V roku 2001 bol opitý a neprežil zrážku s autobusom. „Otca to veľmi zasiahlo. I keď to na sebe trebárs nedával poznať, bral si tieto veci osobne. Je to život, ale Jirka bol jeho parťák a s otcom veľa vystupovali. Mali sa ľudsky veľmi radi,“ Marek Černoch popísal v rozhovore pre Blesk.

Karel sa ho vraj snažil od alkoholu odnaučiť. Viackrát mu pomáhal, ale keďže s ním nemohol byť po celý čas, Wimmer často pil tajne. A to ho nakoniec stálo život.