Radostné chvíle plné vďačnosti a pokory na prvých lúčoch jarného slnka si užívala Mirka Luberdová (36) so synom. Spoločne oslavovali Richardove (10) "druhé" šieste narodeniny.

"Dnes je tomu 6 rokov, čo dostal druhú šancu na život vďaka darkyni z Nemecka. Verím, že má pani dobrý život a navždy budeme vďační, aj keď ju nepoznáme," napísala k príspevku so spokojným synom Luberdová, druhá vicemiss z roku 2003. V súčasnosti sa venuje výživovému poradenstvu.

Luberdovej syna zasiahla leukémia prvýkrát, mal iba osemnásť mesiacov. "Pripadalo mi to ako omyl, úplne som tomu uverila až na druhý deň, keď mu urobili odber kostnej drene a potvrdilo sa to," povedala vtedy celebritná mama. Malý sa z choroby nakoniec po ťažkej osemmesačnej liečbe dostal, no v roku 2015 zaútočila znovu. Život mu vtedy zachránila pražská Fakultná nemocnica v Motole.

Pozrite sa na vysmiateho Richarda v GALÉRII

"Keď Riško ochorel, povedala som si, že nikdy už ďalšie dieťa nechcem, pretože zažívať ten strach, že o neho môžete prísť, je neuveriteľné, desivé a dlho som si hovorila, že už nie, už to nikdy nedám," povedala pre jojkársky magazín Topstar. V roku 2016 však priviedla na svet dcéru Isabel (5).