Talentovaný herec Vladimír Dlouhý (†52) odišiel z tohto sveta príliš skoro, ale nebolo mu pomoci. Hoci bol obdarený obrovským talentom, svoju neistotu a pochybnosti a démonov, ktorí ho ničili, sa snažil prekonať pomocou alkoholu. Ako spomínala jeho herecká kolegyňa Arabela Jana Nagyová, už počas nakrúcania legendárneho seriálu herec pil. A aj on sám v neskorších rokoch, keď už mal vážne zdravotné problémy, priznal, že od mladosti pil extraligu.

Stres a alkohol sa zákonite podpísali na jeho zdraví. Hoci v divadle či vo filme stále podával excelentné výkony, naposledy vo filme Kájínek, po zdravotnej stránke to s ním išlo z kopca. Od pitia ho nedokázalo odpútať ani druhé manželstvo s herečkou Petrou Jungmannovou a narodenie synov dvojičiek Jiřího a Jana.

Ktorý zo synov sa viac podobá na svojho slávneho otca?

 

Chlapci nemali ani štyri roky, keď ich otec zomrel. Hrerečka Petra Jungmannová zostala na všetko sama, hoci pomocnú ruku podala ako jej rodina, tak aj mladší brat Vladimíra Michal Dlouhý. Dnes už majú chlapci 14 rokov, sú z ich šikovní tínedžeri. Keď boli chlapci malí, jeden bol viac na mamu a druhý bol celý otec, keď bol v ich veku. Ale teraz, keď vyrástli, je to inak, veď pozrite FOTO v GALÉRII, ako vyzerajú.