Jitka Zelenková (70) býva už vyše 30 rokov v činžiaku na pražských Vinohradoch na najvyššom poschodí. Po rodinnom dome nikdy netúžila, tento byt jej poskytuje dokonalé súkromie a má z neho nádherný výhľad na Prahu, cez deň na bujnú zeleň v okolí a večer ju fascinujú svetlá veľkomesta. Navyše činžiak, v ktorom býva, má veľmi dobrú polohu, odtiaľ sa bez problémov všade rýchlo dostane autom, ak ide na vystúpenie. Keď však potrebuje nakúpiť, pokojne môže ísť aj pešo, všetko má blízko. Nevýhodou, ako to už v centre mesta býva, je nedostatok parkovacích miest, čo začína Jitke prekážať.

Jej byt na najvyššom poschodí je však dokonalou oázou pokoja a svojím štýlom presne odráža jej romantickú dušu. Byt síce nie je veľký, ale má v ňom všetko, čo potrebuje. Tvorí ho obývačka s kuchyňou, spálňa a z najmenšej izby si vytvorila šatník, ktorý ako speváčka pre množstvo garderóby nevyhnutne potrebuje. V obývačke, samozrejme, nechýba piano, pri ktorom cvičí nové piesne či pripravuje svoje koncertné programy.

Pozrite, ako to vyzerá v byte Jitky Zelenkovej>>

Hoci byt nie je veľký, istú veľkorysosť a priestor mu dodáva biela a smotanová farba, ktorú speváčka s obľubou využíva aj pri voľbe doplnkov. Tých má v byte množstvo, ale aj vďaka nim to u nej doma vyzerá veľmi útulne a Jitka sa vo svojom bytíku cíti naozaj veľmi dobre, je to jej azyl. Príjemnú atmosféru v Jitkinom byte dotvára množstvo kvetov, ktorých najmä po koncertoch zvykla mať naozaj veľa. A najobľúbenejším miestom bytu, na ktoré speváčka nedá dopustiť, je terasa, z ktorej má úžasný výhľad na mesto.

PO ROKOCH Po búrlivej láske a nenávisti k sebe Štaidl so Zelenkovou opäť našli cestu.
Zdroj: Profimedia.sk