Splnila si sen, ale Marii Rottrovej trvalo dosť dlho, kým a rozhodla presťahovať z Ostravy do Prahy. K zmene bydliska sa odhodlala po tom, ako tam jej starší syn Martin začal študovať. Spočiatku bývala v byte 3+1 na pražskom Bohdalci. Ale vždy túžila po vlastnom domčeku a záhrade. Svoj sen si splnila a už približne dvadsať rokov býva vo vilke v Kolovratoch pri Prahe. A keďže si speváčka na staré kolená obľúbila sociálne siete, nemá problém občas čo-to zo svojho domova ukázať aj fanúšikom.

K jej vysnívanému domu viedla dlhá cesta. Na pozemku, ktorý si Marie vyhliadla, stál starý rozpadávajúci sa dom. Ten dala zbúrať a na jeho mieste si dala postaviť dom podľa typového projektu, ale dispozíciu interiéru si už dala upraviť podľa svojich predstáv. Na prízemí tak má jeden veľký priestor, v ktorom je hala, kuchyňa, jedáleň aj obývačka. Jednotlivé časti sa však dajú oddeliť posuvnými dverami. A keďže Marie veľmi rada varí, je jasné, že obľúbenou časťou tohto priestoru je kuchyňa.

Marie Rottrová vie, čo je pekné!  FOTO >>

Veľmi dôležitá je pre Mariu aj záhrada. Keďže je pomerne dlhá, aby nemusela kosiť taký veľký trávnik, dala na pozemku vysadiť stromy a kríky, takže ako sama hovorí, aspoň sa má na čo pozerať. Taktiež si tu dala postaviť bazén. S odstupom rokov by sa v súčasnosti možno radšej rozhodla pre záhradné jazierko, keďže bazén už v ostatnom období príliš nevyužíva. Záhradu si Marie obzvlášť pochvaľuje, pestuje si tu najmä bylinky a radosť jej robia aj okrasné kríky a kvety.