Nezničiteľnú Gizku nezastaví ani zúriaca pandémia koronavírusu. Keď sa od starostu Podunajských Biskupíc Zoltána Péka s ktorým kedysi drala školské lavice dozvedela, že ich učiteľka Mária Stiffterová oslavuje narodeniny, spontánne sa rozhodli navštíviť ju v seniorskom zariadení, kde v súčasnosti žije a zablahoželať jej.

So slzami pred dverami

„V tom zariadení nie je dlho, tak som na ňu často myslela a uvažovala, ako sa jej darí a či si zvykla. Naposledy som ju videla pred piatimi rokmi, keď sa ešte sama pohybovala po dedine,“ povedala nám Gizka. 

Pre koronavírus muselo stretnutie prebiehať pred dverami ústavu a v rýchlosti. Keď zaskočená dôchodkyňa zbadala svojich žiakov s veľkým darčekovým košom, od dojatia sa jej zaleskli oči. Gizka verná svojho naturelu, k prianiu dokonca pridala maďarskú pesničku. Pani Marika totiž vyučovala na maďarských školách. „Najprv som ju mala na Základnej škole v Podunajských Biskupiciach a potom ma učila na Gymnáziu na Dunajskej ulici,“ prezradila ďalej.

Špecializáciou pani profesorky bola matematika, no v tej Gizka neexcelovala. „Povedala mi, že percentá viem perfektne, no matematikárka zo mňa nebude, ale speváčka. Takto mi predurčila moju budúcnosť. Mala som veľké šťastie, že vo mne odhalila talent. Dokonca skôr ako môj otec, ktorý bol vychýrený harmonikár a s ktorým som absolvovala svoje prvé vystúpenia,“ vyznala sa. 

Pani učiteľka Stiffterová ale nebola jediná, ku ktorej milo extrovertná Gizka zavítala. Spolu so starostom Podunajských Biskupíc Zoltánom Pékom a šperkárom Tomášom Strížom, navštívili a obdarovali aj niekoľko ďalších dám vyššieho veku. „Som veľmi rád, že sme sa na to dali. Pre mnohé z nich sme boli v tomto ťažkom období jedinou návštevou,“ vyjadril spokojnosť starosta. 

Pozrite sa v GALÉRII na zábery s celebritného stretnutuia s dávnou profesorkou 

A takto to GIZKA pred dverami senior centra roztočila. Pozrite ako jej ide maďarčina