Napriek tomu, že stále platia prísne pandemické korona opatrenia, na pohreb slávnej Popolušky Libuše Šafránkovej okrem 200 pozvaných hostí prišlo aj množstvo jej priaznivcov. Popoluška bola obľúbená v mnohých krajinách, nielen v Česku a na Slovensku, ale aj v Nemecku, kde sa časť rozprávky nakrúcala na hrade Moritzburg a dodnes tam prúdia davy fanúšikov jednej z najkrajších filmových rozprávok.

Spolu s nemeckými fanúšikmi sa na pohreb obľúbenej Popolušky chystala aj tajomná žena, o ktorej existencii doteraz tušil len málokto. Je to dvojníčka Libuše Šafránkovej Marion Becker (70), jazdecká inštruktorka, ktorá v slávnej rozprávke zaskočila za herečku v nebezpečnej jazdeckej scéne na zľadovatenom povrchu, keď potrebovala na koni preskočiť kmeň stromu.

Marion celé roky pôsobila ako jazdecká inštruktorka a dodnes sprevádza turistov, ktorí sa zaujímajú o rozprávku Tri oriešky pre Popolušku, na hrade Moritzburg. Samotná Marion je tiež veľkou fanúšičkou slávnej rozprávky a veľmi si obľúbila aj predstaviteľku Popolušky Libušu Šafránkovú. Ako Marion prezradila pre nemecký BILD, štáb sa obával, aby sa Libuše Šafránková nezranila pri nebezpečnej jazdeckej scéne na náročnom zľadovatenom teréne, preto ju najali. Za nakrútenie tejto scény dostala vtedy honorár 80 východonemeckých mariek.

Toto je tajomná dvojníčka Libuše Šafránkovej!

S Libušou Šafránkovou sa jej priaznivci môžu rozlúčiť dnes od 10. a 14. hodiny v kostole sv. Anežky Českej v Prahe na Spořilove. Ľudia budú mať možnosť uctiť pamiatku pani Šafránkovej priamo v kostole, ktorý bude otvorený až do 14 hodiny. Popri tom bude za kostolom vytvorené pietne miesto, kde bude možné vyjadriť sústrasť rodine zápisom do kondolenčnej knihy. O 16. hodiny sa bude konať rozlúčka a pohrebná omša pre rodinu a pozvaných hostí, verejnosť ju však bude môcť sledovať na veľkoplošných obrazovkách pri kostole.