Karel Gott (†80) si na svoje bývanie vždy potrpel. Keďže sa mu v kariére darilo, mohol si dovoliť na tú dobu luxus s aktuálnymi architektonickými vychytávkami. V detstve býval Karel Gott s rodičmi v Plzni, neskôr sa rodina presťahovala do Prahy. Tam si začiatkom sedemdesiatych rokov dal Gott dal postaviť svoju prvú vilu v Strašniciach. Pri jej stavbe rátal s tým, že v nej bude bývať spolu s rodičmi. Karel sa nechal inšpirovať tým, čo videl v zahraničí. Tento dom bol postavený v štýle amerických bungalovov, Gott tu ale dlho nevydržal.

Spevák sa rozhodol vilu v Strašniciach predať vari po troch rokoch, dôvodom mala byť prílišná vlhkosť v dome, čo mu nerobilo dobre na hlasivky. Pre svojich rodičov zaobstaral dom v Jevanoch, kde žili až do svojej smrti. Karel sa rozhodol usídliť na pražskom Smíchove. Tu si na radu kamaráta kúpil vilu v slepej ulici Nad Bertramkou z 30. rokov minulého storočia, z ktorej sa stalo dnes už legendárne sídlo slávneho speváka a jeho rodiny.

Vila na Bertramke Gotta okrem iného zaujala aj úžasným výhľadom na Prahu.  Karel Gott pred rokmi prezradil okolnosti jej kúpy. Cenu vily síce nikdy neprezradil, ale priznal, že najprv zložil zálohu, a keď predal vilu v Strašniciach, doplatil celú cenu. Požičiavať si však nemusel.

Pozrite s FOTO v GALÉRII, ako to dnes vo vile vyzerá >>

 

 

Ako prvá a jediná žena dostala kľúče od legendárnej Betramky Ivana, vtedy ešte Macháčková. Vila na Bertramke sa stala aj domovom Gottovych najmladších dcér Charlotte Elly a Nelly Sophie, ktoré mal práve s Ivanou. V posledných rokoch života Karla Gotta, keď už bola prepísaná na jeho ženu Ivanu, prešla vila rekonštrukciou. A Ivana Gottová musela Karlovi pred smrťou sľúbiť jednu dôležitú vec. Pozrite v GALÉRII, ako to dnes vo vile vyzerá.