Tip na článok
Eva Rezešová predáva košickú haciendu.

Tajomstvo Rezešovej vily: Ježiš v spálni, tiger v kúpelni a jeden zarážajúci detail…

Vnútri sa nachádza až príliš veľa...

Galéria k článku (39 fotografií )
Eva Rezešová predáva košickú haciendu.
Eva Rezešová predáva košickú haciendu.
Eva Rezešová predáva košickú haciendu.

Spevák, moderátor, mediálny expert, celebrita, proste muž tisícich povolaní Martin Jakubec (35) sa vyskytuje vždy tam, kde sa niečo deje. Aj preto mal kedysi blízko k milionárskej rodine z východného Slovenska. Ešte ako vychádzajúca hviezda stredného prúdu údajne spieval dnes už zosnulému Alexandrovi Rezešovi na oslave päťdesiatky. Tým sa však jeho styky s veľkopodnikateľom neskončili.

S Jakubcom sme sa o jeho spojení s Rezešovčami bavili pred rokmi a vtedy priznal, že kedysi známym východniarom sprostredkoval nákup vzácnych zrkadiel neuveriteľného pôvodu a pridal ešte neuveriteľnejšie historky k tomu. Teraz, keď vdova po Alexandrovi Rezešovi predáva haciendu v Košiciach a fotografie z interiéru sa objavili na stránke realitného portálu, je jasné, že Jakubec zrejme hovoril pravdu. Zrkadiel má rodina v dome viac, než je v bežných slovenských domácnostiach zvykom.

Unikátne diela za desaťtisíce

Vynaliezavý Jakubec svojho času obchodoval s umeleckými dielami. „So secesným nábytkom... Napríklad jedno zrkadlo dostal odo mňa Dušaň Grúň darom k sedemdesiatke,“ priznal nám známy spevák a pripustil, že približne tri zrkadlá putovali do košickej vily Rezešovcov. „To bolo ešte pre nebohého pána Rezeša, to posledné malo ísť niekomu inému, ešte to sám vyplácal a potom to zostalo u nich doma. Aj Anna Nagyová také mala. Malé dekoračné zrkadlá, ktoré v deväťdesiatych rokoch mali nejakú hodnotu.“

V skutočnosti nešlo o žiadnu drobnosť. Cena zrkadiel, s ktorými Jakubec obchodoval, sa pohybovala od 5 tisíc do 30 tisíc eur. „To najdrahšie zostalo na smolenickom zámku. Niektoré išli do Arabských emirátov k šejkom,“ rozprával Jakubec už pred rokmi o svojom nezvyčajnom podnikaní. Ale takých ľudí bolo veľa. Len sa čudujem, odkiaľ to viete,“ zostal prekvapený aj sám spevák. Pravdepodobne preto, že vzácne diela predával s istým bonusom a rozprávkovým príbehom zároveň.

Mali zrkadlá Rezešovcov očistiť?

Autorom diel mal byť podľa speváka istý Deredator Maximus, ktorý používal materiály s ozdravujúcim účinkom. „Ale určite nejaký šamanizmus ani exhorcizmus tam nebol,“ presviedčal nás spevák a biznisman v jednom, ktorý sám žije obklopený sochami Buddhov či rôznymi „šutrami“. „Dokonca doma mám veľký kus kryštálu, dám si to na hruď, očistím sa a viete, ako sa ráno prebúdzam? Pozrite, čo nosím od Božanky! Ochranný turmalín proti urieknutiu. Rozumiete... Lebo ja mám veľmi veľa negatívnych ľudí okolo seba,“ povedal nám pred rokmi. A pozrite, kam to dotiahol...

Interiér košickej vily, v ktorom naposledy bývala vdova po Alexandrovi Rezešovi Eva, si môžete pozrieť v o fotogalérii.

VIDEO Plus 7 Dní