Spevák, moderátor, mediálny expert, celebrita, proste muž tisícich povolaní Martin Jakubec (35) sa vyskytuje vždy tam, kde sa niečo deje. Aj preto mal kedysi blízko k milionárskej rodine z východného Slovenska. Ešte ako vychádzajúca hviezda stredného prúdu údajne spieval dnes už zosnulému Alexandrovi Rezešovi na oslave päťdesiatky. Tým sa však jeho styky s veľkopodnikateľom neskončili.

S Jakubcom sme sa o jeho spojení s Rezešovčami bavili pred rokmi a vtedy priznal, že kedysi známym východniarom sprostredkoval nákup vzácnych zrkadiel neuveriteľného pôvodu a pridal ešte neuveriteľnejšie historky k tomu. Teraz, keď vdova po Alexandrovi Rezešovi predáva haciendu v Košiciach a fotografie z interiéru sa objavili na stránke realitného portálu, je jasné, že Jakubec zrejme hovoril pravdu. Zrkadiel má rodina v dome viac, než je v bežných slovenských domácnostiach zvykom.

Unikátne diela za desaťtisíce

Vynaliezavý Jakubec svojho času obchodoval s umeleckými dielami. „So secesným nábytkom... Napríklad jedno zrkadlo dostal odo mňa Dušaň Grúň darom k sedemdesiatke,“ priznal nám známy spevák a pripustil, že približne tri zrkadlá putovali do košickej vily Rezešovcov. „To bolo ešte pre nebohého pána Rezeša, to posledné malo ísť niekomu inému, ešte to sám vyplácal a potom to zostalo u nich doma. Aj Anna Nagyová také mala. Malé dekoračné zrkadlá, ktoré v deväťdesiatych rokoch mali nejakú hodnotu.“

V skutočnosti nešlo o žiadnu drobnosť. Cena zrkadiel, s ktorými Jakubec obchodoval, sa pohybovala od 5 tisíc do 30 tisíc eur. „To najdrahšie zostalo na smolenickom zámku. Niektoré išli do Arabských emirátov k šejkom,“ rozprával Jakubec už pred rokmi o svojom nezvyčajnom podnikaní. Ale takých ľudí bolo veľa. Len sa čudujem, odkiaľ to viete,“ zostal prekvapený aj sám spevák. Pravdepodobne preto, že vzácne diela predával s istým bonusom a rozprávkovým príbehom zároveň.

Mali zrkadlá Rezešovcov očistiť?

Autorom diel mal byť podľa speváka istý Deredator Maximus, ktorý používal materiály s ozdravujúcim účinkom. „Ale určite nejaký šamanizmus ani exhorcizmus tam nebol,“ presviedčal nás spevák a biznisman v jednom, ktorý sám žije obklopený sochami Buddhov či rôznymi „šutrami“. „Dokonca doma mám veľký kus kryštálu, dám si to na hruď, očistím sa a viete, ako sa ráno prebúdzam? Pozrite, čo nosím od Božanky! Ochranný turmalín proti urieknutiu. Rozumiete... Lebo ja mám veľmi veľa negatívnych ľudí okolo seba,“ povedal nám pred rokmi. A pozrite, kam to dotiahol...

Interiér košickej vily, v ktorom naposledy bývala vdova po Alexandrovi Rezešovi Eva, si môžete pozrieť v o fotogalérii.