Herečka a filmová producentka Michaela Čobejová (50) mala pri príležitosti svojho jubilea chuť   zatelefonovať všetkým ľuďom, ktorí ju nejakým spôsôbom posunuli vpred. Najväčšiu oporu má v manželovi, dizajnérovi Ivanovi (52) a ich dvoch dcérach Ivane (27) a Táni (10). Významné miesto v jej spomienkach má aj herec Ladislav Chudík, ktorý ju od detstva podporoval v hereckej kariére a ktorý bol pre ňu zároveň bútľavou vŕbou.

 

Vedel o nej všetko

Priateľstvo sa medzi nimi začalo rozvíjať v roku 1978, keď malá, vtedy osemročná Miška ako členka Detskej rozhlasovej družiny so slávnym hercom účinkovala v spoločnej rozhlasovej hre. „Pamätám si to ako dnes. Celú som sa ju naučila naspamäť, pretože som nevedela, že v rozhlase sa číta,“ zaspomínala si pobavene na svoje začiatky. Už vtedy si národný umelec Chudík talentovanú školáčku tak obľúbil, že ju občas z rádia odviezol domov. „Obaja sme bývali v Petržalke. Bol ohromne slávny a popritom veľmi ľudský. Obľúbila som si ho tak veľmi, že som sa mu zdôverila aj s mojim veľkým problémom, ktorým boli okuliare. Vedel aké je pre mňa hrozné mať v šiestej triede na očiach veľké popolníky,“ vrátila sa do minulosti.

Ikonický herec jej dodával sebavedomie aj neskôr, keď mala v roku 1988 pred prijímačkami na VŠMU, kde študovala herectvo. „Vyskúšal ma vo svojej šatni a povedal: ´Si pripravená. Môžeš ísť na skúšky.´ Vedel aj to, ako veľmi som túžila dostať sa do Národného divadla. Aj tento sen sa mi nakoniec splnil. Mala som obrovský kus šťastia. Od detstva som sa stretávala s hercami, no nie všetci boli ako Ladislav Chudík. Ešte na škole som si povedala, že keby som bola niekedy slávna, chcem sa správať ako on,“ priznala. 

Viac sa dozviete v budúcom čísle PLUS 7 DNÍ, kde nám obľúbená a stále atraktívna herečka Michaela Čobejová porozprávala nielen zážitky s elitnými hercami. Prezradila tiež, že si s manželom, uznávaným dizajnérom Ivanom kúpili v Tatrách apartmán, pochválila sa s luxusnými darčekmi, ktoré dostala k jubileu a zdôverila sa nám aj s tým, ako sa vyrovnáva s tým, že sa jej staršia dcéra Ivana odsťahovala do Bruselu, kde rozbehla biznis.  

Viac fotografii školáčky Michaely Čobejovej a Ladislava Chudíka v GALÉRII