Českú herečku Jorgu Kotrbovú (74) pred desaťročiami preslávila úloha Zlatovlásky v rovnomennej rozprávke, hoci pamätníci ju určite videli hrať aj v iných kúskoch. Zahrala si napríklad v rozprávke Honza málen králem, či vo filmoch Já už budu hodný, dědečku alebo napríklad Pátek není svátek. Jorga sa však preslávila aj vďaka dabingu, napríklad v seriáli M.A.S.H. alebo v sérii francúzskych filmov o Fantomasovi.

Po predstaviteľke Zlatovlásky sa však pred rokmi zľahla zem, s prácou herečky a dabérky jednoducho skončila. Jorga totiž v mladosti ani netúžila po hereckom povolaní, naopak, chcela sa stať veterinárnou lekárkou. Ako štrnásťročná však získala rolu vo filme režiséra Karla Kachyňu Trápení, kde stvárnila dievčinu Lenku, ktorá miluje kone. Herectvo jej tak učarovala, že napokon "obetovala" veterinu a vyštudovala DAMU.

Po prevrate jej rodina v rámci reštitúcie získala späť značný majetok, a tak sa vcelku úspešná herečka rozhodla zmeniť od základu svoj život. Vzdala sa herectva a na farme v Ludvíkově pod Smrkem sa venuje chovu koní. Bývalá herečka má z dvoch manželstiev tri deti, dve dcéry Tamaru a Juliu a syna Václava. Mladšia sa tiež venuje koňom.

O bývalej herečke tak roky nebolo počuť. Teraz sa ju však rozhodli oceniť za jej prínos v oblasti dabingu, a tak bola príležitosť, aby dala o sebe aspoň trochu vedieť. Jorga si cenu síce osobne prevziať neprišla, poslala však svojich dvoch vnukov Matěja a Filipa od najstaršej dcéry Tamary. A sama Českej televízii aspoň poskytla svoju fotografiu.

Legendárna Zlatovláska po rokoch! Aha, ako vyzerá!

Herečka bola milo prekvapená, že si na ňu po rokoch spomenuli a udelili jej cenu za celoživotné majstrovstvo v dabingu, hoci sa už hereckej profesii nevenuje. A hoci sa už kvôli svojmu veku necíti na to, aby verejne vystupovala, aspoň sa nebránila komunikácii. Nuž, pozrite si FOTO v GALÉRII, ako dnes vyzerá slávna Zlatovláska.