Keď sa režisér Michal Samir podujal nakrútiť minisériu o fenomenálnej speváčke Ivete Bartošovej, pri jej príprave nič nepodcenil. Najprv poctivo zbieral materiál o speváčke, a potom sa mu podarilo získať súhlas od jej blízkych, teda od syna Artura a sestry Ivany Bartošovej, ako aj od Ivetinej mamy a brata Lumíra.

 

Výhodou bolo aj to, že režisér bol zároveň aj autorom scenára. Samozrejme, najviac mu pri príprave scenárov pomohla práve Ivana Bartošová, ktorá tie roky začiatkov Ivetinej kariéry intenzívne prežívala spolu s ňou. Nemenej dôležitý bol aj výber hercov, ktorí stvárnili hlavné postavy. Speváčku Ivetu Bartošovú vo filme si vo filme zahrala mladá talentovaná česká herečka Anna Fialová (26), Petra Sepéšiho stvárnil Vojtěch Vodochodský a Ivetinu sestru dvojča Ivanu zase herečka Eliška Křenková. A mladého Ladislava Štaidla, ktorý sa v neskoršom období stal partnerom Ivety Bartošovej, stvárnil Ondřej Brzobohatý.

 

Ondřej Brzobohatý si zahral Ladislava Štaidla. Neskutočná podoba! FOTO

 

Keď Artur Štaidl zbadal počas slávnostnej premiéry zábery na Ondřeja Brzobohatého, ktorý v minisérii o jeho mame Ivete Bartošovej stvárnil jeho otca Ladislava Štaidla, musel sa pousmiať. Maskérom sa skutočne Ondra podarilo "upraviť" tak, že sa na skutočného Ladislava Štaidla naozaj veľmi podobal, veď pozrite zábery z ukážok filmu v GALÉRII. Ondřej mal pred touto rolou rešpekt, lebo ako prezradil pre portál extra.cz, jeho rodina sa s rodinou Ladislava Štaidla dobre poznala, a on ho ako dieťa mal možnosť osobne zažiť, preto sa o to viac snažil naštudovať jeho prejav z dobových relácií.