Herečka a speváčka Lenka Kořínková (65) mala za minulého režimu našliapnuté na slušnú kariéru, jej životné cesty sa však potom akosi zamotali, až padla celkom na dno. Z kedysi obsadzovanej herečky sa stala troska závislá od alkoholu.

Nadaná mladá dievčina z umeleckej rodiny študovala na hudobnom oddelení pražského konzervatória a hneď po škole vystupovala ako speváčka v Divadle Semafor a v Divadle E. F. Buriana. Hereckú kariéru začala ako sedemnásťročná. Dostala príležitosť účinkovať v komédii Holky z porcelánu, ktorá ju preslávila. Lenka však vekom trochu pribrala a jej "poznávacím znamením" bol vyvinutý hrudník. Časté narážky na jej postavu jej znechutili hereckú prácu a celková nespokojnosť so životom vo vtedajšom Československu ju priviedla k rozhodnutiu emigrovať. Lenka sa začiatkom 80. rokov rozhodla emigrovať do Austrálie.

 

Po návrate z Austrálie si našla nový spôsob obživy, začala písať knihy o diétach, ale, žiaľ, tiež veľa pila. Vrcholom bolo, keď v roku 2005 totálne opitá zaspala v priekope v Jelenici pri Prahe. Ak toto obdobie dnes Lenke pripomenie, drsne ho odpáli s tým, že je to jej vec a môže si piť, koľko chce. Našťastie sa Lenka predsa len z osobných problémov ako-tak vyhrabala. K herectvu sa síce nevrátila, ale vďaka pobytu v Austrálii sa zdokonalila v angličtine do tej miery, že ju dokáže aj učiť a k obžive jej to stačí.

 

Aha, ako sa ťažké životné obdobie podpísalo na jej vzhľade!

 

Lenka bola vydatá iba raz, za fotografa Davida Holasa (47), s ktorým sa rozviedla, ale dodnes udržiavajú priateľský vzťah. Deti nikdy nemala.