Mladého herca Olivera Oswalda (18) poznajú televízni diváci ako tínedžera z televíznej obrazovky. Hrá v obľúbenom markizáckom seriáli Oteckovia a predtým účinkoval aj v seriáli Zita na krku.

V utorok večer si vyskúšal aj inú úlohu, a to rolu modela na Bratislavských módnych dňoch. Napriek tomu, že mladého herca v útlom detstve vraj spolužiaci šikanovali kvôli výzoru, dnes má sebavedomia na rozdávanie. Po móle si kráčal tak sebavedomo, že mnohí prítomní diváci sa nestačili čudovať. So slnečnými okuliarmi na očiach pôsobil ako rozmaznaný „fracek“, ktorý si o sebe príliš myslí. Na druhej strane, ide o herca a je možné, že túto „pózu" iba hral.

Preto nás zaujímalo, ako sa na móle cítil on sám a či si uvedomoval, že takto pôsobil na divákov. "Pre mňa to bola extrémne veľká skúsenosť a som rád, že som tam mohol byť, pretože to bolo pre mňa niečo nové. Veľmi rád si to vyskúšam aj nabudúce, pretože je to niečo, pri čom sa môžem aspoň troška odreagovať a hlavne tam ide o šou," priznal herec. Vraj vôbec nie je ten typ človeka, ktorý potrebuje mať vysoké ego. "Nevedel som, čo mám na tom móle robiť. Povedali mi - choď rovno a nakonci urob nejakú pózu a hlavne buď sebavedomý. Tak som to urobil. Vôbec to nie je,  že si o sebe niečo myslím, určite nie," vysvetlil Oliver, ktorý úlohu modela bral ako výzvu. "Tešil som sa na to. A okrem pádu na móle sa nič zlé nemohlo stať. Zahral by som, že to tak malo byť. To ma učila aj moja herecká koučka: ´Tvár sa, že to tak má byť a ľudia ti to zožerú,´" dodal.

FOTO Oswalda z móla a ďalších hostí nájdete v našej GALÉRII.

Anketa
Pôsobí Oswald aj podľa vás na móle namyslene?