Na utorkových protestoch v Bratislave, proti vláde Igora Matoviča a pandemickým opatreniam, sa objavilo niekoľko súčasných aj bývalých politikov. Napriek zákazu zhromažďovať sa vyšli do ulíc Marián Kotleba (43), Andrej Danko (46), Robert Fico (56), Ľuboš Blaha (40), Ladislav Kamenický (50) či expolitik Ján Čarnogurský (76), ale aj iní. Mnohí z nich boli oblečení nenápadne a v dave by sa, nebyť „ich selfie záberu“, stratili, iní zvolili voľnočasový outfit, ale našiel sa aj taký, ktorý si obliekol svoj  politický "mundúr".

 

Jedným z protestujúcich bol aj smerácky poslanec Robert Fico, na ktorého je národ zvyknutý väčšinou v elegantnom obleku. Tentoraz to dal na "obyčajného človeka". Na proteste sa objavil v koženej hnedej bunde a doslova v nej ožil. Za nenápadného sa rozhodol ísť bývalý predseda NR SR Andrej Danko, pre istotu si zobral na seba mikinu aj športovú bundu s kapucňou. Keď si zložil rúško, ukázal zarastenú bradu, čo sa u neho videlo v minulosti málokedy. Takto v dave by ho mnohí určite nespoznali.

Okrem nich sa na proteste vedľa seba postavili Marián Kotleba a Ján Čarnogurský. Kotleba klasicky rebeloval bez rúška a oblečený v kabáte to hral na elegána, až na modrú čiapku, ktorá jeho "outfit" pochovala. Na druhej strane vďaka nej mu bolo teplo a nedal sa medzi ľuďmi prehliadnuť. Vďaka absencii rúška sa na fotografii dal identifikovať aj vedľa neho stojaci politický dôchodca Ján Čarnogurský. Ten si na protest obliekol viac-menej športový outfit. Vsadil na modrú šiltovku a športovú bundu, pod ktorú dal košeľu a sveter. Taký jemný módny miš-maš. Zrejme svojim zovňajškom chcel dať najavo, že je stále pri sile.

Kto sa ako nahodili na protest aj ostatní politici, uvidíte v našej GALÉRII

Jediný, kto ostal verný „pracovnej elegantnej verzii“ politického šatníka, bol bývalý minister financií Ladislav Kamenický. Ten na protest, aj napriek chladnejšiemu počasiu, prišiel v košeli a kabáte.