S Gustávom Husákom či Rudolfom Schusterom sme takéto "starosti" nemali. Ibaže sme si za hlavu štátu zvolili plavovlásu ženu v najlepších rokoch. Romantická telenovela, v štýle britskej kráľovskej rodiny, bola otázkou času. Po tom, čo sa vlani Zuzana Čaputová (46) rozišla s priateľom Petrom Konečným, nezostala dlho sama.  Románik so svojím niekdajším blízkym spolupracovníkom trvá od konca roka 2019.

Žiadna vila či hacienda

Juraja Rizmana (43) máme za nezávislú osobnosť, ktorej papalášske maniere nič nehovoria. Do začiatku mája si nepotrpel ani na účes, ostrihať sa dal po dvadsiatich piatich rokoch zrejme kvôli prezidentke. "Čo myslíte, že to urobil kvôli Šeligovi?" usmieva sa človek z jeho okolia, narážajúc na poslanca Juraja Šeligu, ktorému dnes robí Rizman poradcu. Z prezidentského paláca k nemu odišiel koncom marca, aby si vyhol konfliktu záujmov.

Inak nový partner Zuzany Čaputovej zasvätil svoj život boju za lepšie Slovensko. Roky rokúce pracoval vo vedení slovenskej pobočky Greenpeace a neraz čelil mocným tejto krajiny. Nikoho preto neprekvapí, že statky nezhŕňal a v Bratislave dnes nevlastní žiadnu nehnuteľnosť.

Ako si v čase karantény vyzdobil Juraj Rizman svoj panelákový balkón, si pozrite v GALÉRII

Kým jeho priateľka si stihla vybudovať v rodnom Pezinku dom, on po rozvode žije podľa svojho profilu na sociálnej sieti  ako desaťtisíce iných Bratislavčanov v starom paneláku. Či časom svoje bývanie prehodnotí, uvidíme. Tričko aktivistu už vymenil za apartný oblek.

Mohlo by vás zaujímať: