V tichosti a bez mediálneho humbugu sa vlani na jeseň pokúšal stať prvým mužom malej dediny pri Bratislave. V komunálnych voľbách starostu Hrubej Borše však Martin Jakubec (35) získal len 51 hlasov. Utŕžil ďalšiu politickú porážku, ktorá tentoraz nezostala bez následkov. „Mali sme vysokosofistikovaný tím, volebný program, stratégiu, ale ľudia v obci nedokážu pochopiť modernú víziu,“ ospravedlňoval spevák svoj neúspech a pridal niekoľko ďalších bonmotov. „Hrubá Borša si nezaslúži moje schopnosti. Ale väčší velikáni, väčší prezidenti padali v bojoch a išli ďalej.“Svoje vlastné slová nakoniec Jakubec poňal doslovne. Svoj hruboboršiansky byt predal, zbalil si veci a „išiel ďalej“.

Utiekol pred ľuďmi

V Hrubej Borši žil renesančný muž nášho šoubiznisu asi päť rokov. Na internete sa občas zjavila snímka, ako stojí pred luxusnou vilou s výhľadom na tamojšie golfové ihrisko. Pôsobilo to veľkolepo. V skutočnosti vlastnil Jakubec v dome na fotografii jeden z troch bytov. Vlastnil. Medzi jeho susedmi sa totiž nedávno rozkríklo, že po prehratých voľbách z dediny nadobro odišiel. Mnohí si vraj vydýchli. No keď sme na ulici, kde spevák a stále iba potenciálny politik býval, spomenuli jeho meno, nevyzeralo to dramaticky. Susedia sa skôr usmievali. „Sťahoval sa pred pár týždňami. Vozili mu veci do jednej štvrte na okraji Senca. Ale ktovie, či tam zostal, vraj sa tam dosť kradnú autá,“ upozornil nás jeden z domácich na sídlisko, vzdialené pár minút cesty autom. Inak netušil, kde sa rázovitá postavička slovenského šoubiznisu môže nachádzať. Ani podľa katastra spevák nič nové v blízkom či vzdialenom okolí nekúpil.

Ticho na vidieku: V tomto dome vlastnil Martin Jakubec len jeden z troch bytov, pred pár týždňami ho predal a odsťahoval sa.
Ticho na vidieku: V tomto dome vlastnil Martin Jakubec len jeden z troch bytov, pred pár týždňami ho predal a odsťahoval sa.
Zdroj: ALENA KVASNICOVÁ

Predaj bytu Martin Jakubec pred nami nepopieral. Ale dedinu, kde nezískal starostovský mandát, vraj vytrestať nechcel. „Hrubá Borša sa sama potrestala tým, koho si zvolila. Hrubá Borša si nezaslúži absolútne nič,“nezapieral svoju zatrpknutosť. Jej vinou sa z extrovertného umelca zrejme stáva introvert - ako sám priznal, od ľudí v tomto životnom období uteká. „Momentálne potrebujem byť spätý s prírodou, s lesom, byť mimo civilizácie. To je teraz môj mentálny svet. Zisťujem, že mi vadia zákerní, závistliví, arogantní ľudia,“ ozrejmil nám svoje po­hnútky. Ďaleko však podľa toho, čo hovorí, nezašiel.

„Aby to nevyznelo tak, že som z Borše odišiel úplne. Ten dom som predával dávno pred voľbami, len nebol kupec. Teraz bývam v podnájme a staviam väčší dom o pár metrov ďalej. Bude v lese pri jazerách. Chcem zostať v Hrubej Borši, ale v spojitosti s prírodou, so zelenými terasami, urobiť si tam oázu. Potrebujem väčšiu záhradu aj väčšie štúdio,“zasníval sa Jakubec, ktorému by sme aj uverili, keby sme ho nepoznali. Zvlášť po svadobnom cirkuse s kolegyňou Božankou (68), ktorý bol len na efekt.

Teraz po pár mesiacoch svoje manželstvo ukončili. „Nebavilo nás počúvať, koľko má kto rokov. Tak sme uzavreli príbeh tak, že sme sa rozišli. Zajtra máme spoločný koncert v Česku.“Spevák šlágrov neštandardne vysvetľuje aj absenciu svojho mena v slovenských katastrálnych záznamoch, podľa nich je „bezdomovec“. „Na seba už nepíšem nič, mám to na novú partnerku,“vykrúcal sa a nezabudol dodať, že vlastne žije striedavo v Borši a v americkej Santa Monice, kde vlastní apartmán priamo na pláži - po lete sa tam chystá na štyri mesiace, inak ho zvyšok roka prenajíma.

Miluje zmenu: Nedávno spevák šlágrov vymenil aj auto.
Miluje zmenu: Nedávno spevák šlágrov vymenil aj auto.
Zdroj: INSTAGRAM

Radšej prerobil

Martin Jakubec už okúsil kadečo. Bývanie v koloniálnom štýle, moderný apartmán s obrovskou terasou nad Bratislavou i chalupu na Zochovej chate. Za svoj krátky život sa vraj sťahoval desaťkrát. „Riadim sa energiami, to znamená, že energie prichádzajú a odchádzajú. Každá nehnuteľnosť, kde som bol kratšie alebo dlhšie, mala pre mňa isté poslanie, istú misiu, isté plnenie môjho mentálneho sveta,“hovorí kvetnato.

Celkom určite však kráča v šľapajach herečky Majdy Pavelekovej, ktorá takisto nevedela dlho obsedieť na jednom mieste. Keď sa jej dom, ktorý zrenovovala, zunoval, predala ho a kúpila iný. No kým ona na transakciách neprerábala, v prípade idola slovenských babičiek to neplatí úplne. „Na každom predaji som zarobil, len na tomto poslednom nie... Lebo Hrubá Borša je čisto stratová záležitosť,“ podpichol svojich susedov Jakubec ešte raz.