Bola medzi jedenástimi poslancami, ktorí za Kollárovo hnutie Sme rodina po posledných voľbách zasadli v parlamente. Napriek tomu, že má Petra Krištúfková škandalóznu minulosť, presadil si ju Boris Kollár vo svojej strane. Zrejme sa neobával ženy, ktorá spojila svoj život s viacerými silnými mužmi podsvetia.

 

Krištúfková s dvoma dcérami - staršiu má s niekdajším bossom Diničom, mladšiu s Borisom Kollárom - má vraj teraz sociálne cítenie a pomáha matkám a rodinám v riešení životných trampôt. No čo je žiť z pár stovák, Krištúfková, veru, nevie. Už ako stredoškoláčka dostávala podľa pamätníkov údajne od milenca Róbera Diniča vreckové stotisíc korún. Životnú úroveň si hodlala udržať aj po smrti štedrých milencov.

Krištúfkovej exmilenci sú dnes v hrobe alebo v base

Radšej budem sedieť smutná v Mercedese ako veselá v autobuse - povedala raz Petra Krištúfková. Netušila, čo tým odštartuje. Slávny výrok sa časom stal neoficiálnym heslom bratislavských zlatokopiek.

Časy sa však menia. Keď si dnes pozriete profil jeho tridsaťosemročnej autorky na sociálnej sieti, budete mať pocit, že jej chýba už len svätožiara. Cudná a decentná, v jednoduchom čiernom saku. Na nepoznanie.

Fotografie, na ktorých vyzerá ako sivá myška, ochotne sa fotí s bežnými smrteľníkmi a počúva ich problémy, ukazujú milenku niekdajších mafiánskych bosov v úplne inom svetle.

Čítajte viac:

 

 

 

Z extravagantnej blondíny sa stala nádejná politička, ktorá sa rozhodla s bývalým partnerom Borisom Kollárom spasiť túto krajinu. Ako sa na Petrinu sľubne rozbehnutú kariéru v politike pozerajú niektorí jej bývalí milenci, sa už nedozvieme. Ležia totiž v hrobe.

„O niektorých sa vie, o iných nie, ale stará bratislavská garda si pamätá všetko. Aj preto Petru kedysi začali volať Čierna vdova,“ tvrdia naše zdroje.

Neváhala

Na kandidačnej listine strany Sme rodina, ktorej lídrom je Boris Kollár, sa s číslom 5 nachádzala práve Petra Krištúfková. V živote zažila nepochybne veľa dobrodružstiev, najmä v divokých deväťdesiatych rokoch.

Krásna Petra pochádza z dobrej rodiny, jej otec je lekár a mama - zomrela na sklonku roku 2015 - roky pôsobila v Slovenskej televízii ako scenáristka. Zbierala ocenenia na medzinárodných filmových festivaloch a kľúčovú úlohu zohrala aj pri tvorbe dnes už legendárnych televíznych pondelkov.

Umelecké gény po nej zdedil syn Peter, ktorý sa stal spisovateľom a režisérom. No dcéra Petra sa zatúlala do celkom iných sfér - ešte ako tínedžerka sa dala dokopy s obávaným mafiánom Róbertom Diničom, s ktorým splodila dcéru Vanessu, dnes už plnoletú.

Aký asi mala život po boku vplyvného muža bratislavského podsvetia, prezradila až manželka Robovho brata Eda, ktorého tiež zavraždili. „Chalani ho neustále strážili, štartovali mu auto a jedlo zjedol iba od môjho brata, ktorý robil šéfkuchára v jeho reštaurácii,“ prezradila vdova po ich smrti.

Podobne ako Eda aj Krištúfkovej milenca Roberta Diniča zlikvidovali. Rozstrieľali ho v aute o ôsmej hodine večer. Neďaleko práve vychádzali ľudia z kostola. Krištúfková však dlho nesmútila. Začala sa objavovať po boku ďalšieho obávaného kriminálnika Petra Havašiho, ktorý šéfoval konkurenčnej skupine Sýkorovcov.

Na Havla, ako gangstra prezývali, jej ostali tiež už len spomienky. Pred dvanástimi rokmi ho zastrelili na Prístavnom moste v Bratislave, takže nemohol vypovedať ani v kauze, keď kráske hrozilo dvanásť rokov basy za pofidérny predaj jednej nehnuteľnosti.

Budovu v centre hlavného mesta, v ktorej mala po mŕtvom Diničovi iba šestinový podiel, „strelila“ bez vedomia ostatných majiteľov. Kauzu zvládla. „Priznala, že to urobila, ale plnú moc vraj podpísala po fyzickom útoku zo strachu,“ vysvetlila Iveta Kopčová z Krajskej prokuratúry v Bratislave.

Súd Krištúfkovú oslobodil.

Nezaháľala

Ani po násilnej smrti partnerov Petra nezmenila spoločnosť, v ktorej sa dovtedy pohybovala. Podľa pamätníkov trávila voľný čas aj s ďalším kamarátom svojho zosnulého partnera Diniča, chýrnym bratislavským obchodníkom s luxusným oblečením Robom.

„Keď bol v nemocnici, často za ním chodila,“ dosvedčil nám nemenovaný zdroj. Na dlhšie obdobie si Krištúfkovej sympatie dokázal získať Martin Rác, ktorý neskôr tvoril pár s herečkou Karin Haydu. Podľa našich informácií s ním Petra žila v jednej domácnosti.

Verejne pretriasaný bol však pred časom preto, že si vyše dvoch rokov posedel za mrežami. Po prepustení priznal, že s Liborom Jakšíkom, ktorý viedol ďalšiu organizovanú skupinu, chodieval „iba“ na dovolenky. Neskôr zrejme Petra Krištúfková zistila, že pofidérne známosti nie sú nič pre ňu.

Do oka si padli s majetným podnikateľom Borisom Kollárom. No ani ten nevyšiel z kláštora, poznal sa napríklad s Petrom Steinhüblom, známym pod prezývkou Žaluď. Údajne boli spolu aj v čase, keď na bosa páchali jeden z mnohých atentátov.

Obaja sedeli pred bratislavskými mraziarňami v aute, na ktoré začali strieľať neznámi páchatelia. Vtedy Žaluď aj s milionárom vyviazli bez vážnejších zranení. Steinhübla si guľky predsa len po čase našli. No a súčasný kráľ Donovál rozpráva dávnu historku známym na pobavenie.

V každom prípade, Petre Krištúfkovej sa pri Kollárovi zrazu črtal pokojnejší život bez arzenálu zbraní pod vankúšmi.

Ďalšia Kollárova „matka“

Dvojici sa narodila dcéra Ester a spoločne sa ukázali na bratislavskom Plese v opere, kde Krištúfková odvážnym dekoltom narúšala konzervatívnu atmosféru. Napriek tomu bol ich vzťah turbulentný. Prešli viacerými rozchodmi, zapríčinenými Borisovou vášňou k nežnému pohlaviu.

Zamilovaná Petra ho však vždy prijala späť. Aj keď sa rozišiel s Kateřinou Brožovou, Beatou Haverlovou či Lindou Rezešovou. Plodenie detí s inými ženami však už nevedela prehryznúť. Zatiaľ čo v súčasnosti ako politička vidí v Borisovi „ako človeku obrovský potenciál pomoci všetkým obyvateľom Slovenska“, v minulosti ho nešetrila.

Netvárme sa, že v dnešnej dobe je nevera niečo príšerné, ale to, kam neveru posunul on, je neskutočné!“ vyriekla Krištúfková po tom, čo sa s Kollárom rozišla naposledy a definitívne. Útechu našla v náručí mafiánskeho šéfa z Lamača.

Na rozdiel od jej bývalých amantov však Juraj Ondrejčák, prezývaný Piťo, stále žije a v ilavskej väznici si odpykáva šestnásťročný trest za založenie zločineckej skupiny. V časoch svojej najväčšej slávy a neobmedzených možností si vraj robil vrásky práve pre Petru.

Problémy nastali, keď blondínka plánovala vrátiť sa k otcovi svojej druhej dcéry Ester. Ondrejčáka to vraj tak rozzúrilo, že si chcel s Kollárom vybaviť účty riadne po chlapsky. „Nepáčilo sa mu, keď jej Kollár kúpil nové auto. Vraj, čo jej má čo kupovať také veci,“ prezradil nám muž z ich okolia, ktorý si neželal byť menovaný.

Kontroverzný Piťo sa podľa neho vybral za multioteckom osobne a chcel sa s ním zoči-voči porozprávať. Nepochodil. „Jasné, že Boris nevyšiel vtedy von z domu. Keď o niečo išlo, tak sa vždy skrýval,“ konštatuje náš zdroj.

Bitka o Petru

Koniec milostného trojuholníka mal podľa historiek z podsvetia aj finančnú dohru. Aby Kollár upokojil situáciu, s niekdajším bosom - kvôli dobrým vzťahom - vraj musel uzavrieť pre neho nevýhodný obchod. „Od Piťa si prenajal pozemky na Donovaloch, ktoré vôbec nepotreboval,“ upresnil ďalší zdroj.

Koľko je na týchto rečiach pravdy, vedia len zainteresovaní. Napriek všetkému sa nedá Petre Krištúfkovej uprieť jedno prvenstvo. Opantať toľko vplyvných mužov, zvlášť v slovenskom podsvetí, sa na Slovensku nepodarilo azda žiadnej inej žene.

„Získať si takého človeka, čo má všetko - moc, peniaze a rešpekt -, pre takého muža nie je takmer nič nemožné,“ zamýšľa sa jeden z našich zdrojov. „Pred domom mu stoja zástupy žien, no vyberie si práve Petru Krištúfkovú. Niečo na nej musí byť.“

Čítajte viac:

 

 

Ako to vidí Petra

Vraj to mala ťažké Svoje bývalé vzťahy Petra Krištúfková príliš nekomentuje. Hlási sa však k svojmu bývalému Robovi Diničovi, s ktorým má dcéru. „Ako sedemnásťročná som sa zoznámila so svojím partnerom, ktorý v tom období podnikal. Po krátkom čase sa nám narodila dcéra Vanesska. Keď mala rok, jej otca zastrelili,“ objasnila nám hneď na úvod.

„Zostala som z hodiny na hodinu bez peňazí, bez strechy nad hlavou a bez akejkoľvek podpory. Vy si myslíte, že ak by som vedela, čo sa mi snažíte naznačiť, že som mala vedieť o nejakých nekalých praktikách vo svojom okolí, tak by som zostala bez prostriedkov ako bezdomovec na ulici? Bolo to takmer pred dvadsiatimi rokmi, je to pre mňa uzavretá kapitola,“ dodala ašpirantka na parlamentnú stoličku a k ďalším partnerom, ktorí nasledovali, sa už nevyjadrila.

S ukončeným vzdelaním na obchodnej akadémii si Petra teraz dokončuje externé štúdium na vysokej škole, no nešpecifikuje ju. Podľa vlastných slov však má bohaté vedomosti z praxe, ktoré môže v politike zúročiť.

„Pomáhala som Borisovi Kollárovi pri jeho podnikateľských aktivitách. Išlo najmä o startupy, ktoré mi zveril na starosť,“ tvrdí generálna manažérka hnutia Sme rodina, ktorej táto pozícia generuje množstvo administratívnej a technickej práce.

Ak uspejú vo voľbách, chcela by sa venovať najmä sociálnej oblasti. „Je to pomoc ľuďom v núdzi, telesne postihnutým, neúplným rodinám, ako sú napríklad osamelé matky s deťmi. Ja sama som v živote prešla obdobím, keď som sa o svoju najstaršiu dcéru musela postarať sama. Zistila som, že pomoc štátu v tejto oblasti je absolútne nedostatočná,“ vyznala sa zo svojich plánov.

 

Ďalšie zaujímavé články: