Je dôkazom toho, že ak človek veľmi chce, dokáže aj nemožné. Naučiť sa neľutovať musela Henrieta Farkašová (36), jedna z našich najúspešnejších lyžiarok s poškodeným zrakom, už počas dospievania. Prechádzala neľahkým obdobím a pre problém s očami bola terčom osočovania. Zgustli si na nej rovesníci aj dospelí. „Mohla som robiť čokoľvek, dokonca sa aj na hlavu postaviť, no stále ma brali ako ,tú inú‘, neschopnejšiu. Zažila som šikanovanie, množstvo urážok a nespravodlivosti, len preto, aký mám zrak a ako vyzerajú moje oči,“ hovorí pre PLUS 7 DNÍ paralympionička, ktorá tancuje v markizáckej šou Let’s Dance.

Má dosť nápadníkov

Obráťme však list a prejdime do súčasnosti. Henrieta prekvapuje úprimnými odpoveďami na akúkoľvek tému. Napríklad, ako to má s chlapmi a či v mužskej spoločnosti premýšľa nad svojimi očami. ,,Som zatiaľ slobodná, ale nikdy som nemala komplex z toho, či sa zapáčim aspoň nejakému mužovi. Naozaj som to nikdy neriešila. Nechcem, aby to vyznelo ako chvála, ale mám dosť nápadníkov. Niektorí ma oslovia len tak na ulici, iní mi napíšu na sociálnej sieti. Takmer nikto sa nevyjadruje a nevypytuje na môj zrak. Naopak, pozitívne komentáre dostávam na svoju postavu,“ pousmeje sa šibalsky.

Okolie vraj paralympioničke tvrdí, že je pri výbere partnera príliš náročná a nemala by toľko preberať. „Neviem, ako na to prišli, ale ja si to o sebe nemyslím. Jednoducho, ak to necítim a muž ma neočarí charizmou, nebudem sa schádzať a rozchádzať, aby som niekoho mala. Veľa ľudí nielen so zdravotnými problémami robí všetko pre to, aby neostali žiť osamotení. Ja som sa na to ni­kdy takto nepozerala. Dokonca som sama sebe sľúbila, že radšej budem sama ako s niekým a nešťastná.“

FOTO Farkašovej z jej tréningov tanečnej šou nájdete v GALÉRII

Celý rozhovor s našou úspešnou paralympioničkou Henrietou Farkašovou nájdete v najnovšom čísle PLUS 7 DNÍ