Tip na článok
Zaľúbení: S Petrou Molnárovou si herec začal ešte ako ženáč.

Takto vyzerá dokonalý svet podľa Malachovského: Chválospevy na exmanželku a milenku nemajú konca-kraja

Lucia Špaňúrová

Čo sa milostnej oblasti týka, pre herca, operného speváka a zabávača Sväťa Malachovského (45) bol minulý rok rozhodne turbulentný.

Galéria k článku (12 fotografií )
Zaľúbení: S Petrou Molnárovou si herec začal ešte ako ženáč.
Sväťo Malachovský
Zaľúbení: S Petrou Molnárovou si herec začal ešte ako ženáč.

Ešte ako ženáč si našiel „bokovku“, herečku Petru Molnárovú, mladšiu o pätnásť rokov, stihol s ňou splodiť syna a zároveň sa rozviesť s hudobníčkou Ľubicou Čekovskou (42). A hoci by človek čakal, že takýto milostný trojuholník sa nikdy nemôže skončiť dobre, Sväťo sa snaží prezentovať, že on je svetlou výnimkou.

Nadštandardná Ľubica

Herec sa o Ľubici, s ktorou má syna Tea, predtým vyjadroval ako o láske svojho života. So sestrou populárneho slovenského muzikanta Mariána Čekovského tvorili manželský pár takmer sedem rokov. Čo sa však vo vzťahoch stáva, Sväťo sa „zadíval“ do očí svojej mladšej hereckej kolegyne, odišiel od rodiny a začal úplne nový život.

S Ľubicou nežili v jednej domácnosti niekoľko mesiacov a koncom novembra 2016 nakoniec do-šlo na rozvod. „S Ľubicou máme fantastické vzťahy, ja na ňu nedám dopustiť, je to vynikajúca mama, famózna muzikantka. Je jasné, že sme si nesadli v niektorých veciach, chyba je, že sme to neustriehli predtým. Ale stalo sa,“ hovorí Malachovský otvorene, že prvotné negatívne emócie opadli.

Bývalá žiari: Sväťovej exmanželke Ľubici Čekovskej rozvod očividne prospel.
Bývalá žiari: Sväťovej exmanželke Ľubici Čekovskej rozvod očividne prospel.
Emil Vasko

Nie sú vraj prví ani poslední na svete, ktorí sa rozišli. „Náš vzťah dospel do štádia, keď sme si sami povedali - dobre, nemá to zmysel, poďme od seba,“ prezrádza herec. Hoci keď sa Ľubica Čekovská dozvedela o rozchode, jej prvé vyjadrenia prezrádzali obrovský šok.

Sväťo dnes vraví, že v období rozvodu bol najväčšou prioritou ich spoločný syn. „Aj teraz je najdôležitejšie, aby dieťa netrpelo, a to sa nám darí, vieme sa dohodnúť,“ dodáva na margo rodičovských povinností. Tie sa medzitým znásobili, dnes je totiž Malachovský už mesiac otcom druhého synčeka, Tima, ktorého má so svojou aktuálnou partnerkou Petrou Molnárovou.

Perfektná Petra

Pri rozhovore bolo zo Sväťovej tváre možné vyčítať radosť z toho, že je už druhý raz otcom. Narodenie syna však ako typický Slovák nezapíjal, hercovi totiž alkohol podľa jeho slov vôbec nechutí. A tak túto tradíciu vynechal. „Timo sa má perfektne, má iba mesiac, no sme vo fáze, keď je to super. Deväťdesiat percent dňa spí, Petra ho dojčí a je veľmi zlatý,“ hovorí hrdý otecko, v ktorého živote je dnes, zdá sa, všetko iba dokonalé. Pochvalami nešetrí. O partnerke Petre sa vyjadril ako o „perfektnej matke, ktorá je okamžite na nohách, keď ich maličký syn len zamrnká.“

V rodičovských povinnostiach sa dopĺňajú, keď jeden spí, druhý sa stará. „Ja v noci nie som hore, nepočujem to. Keď malý plače, Peťa sa vždy zobudí. Doobeda si to vymeníme, ona dospí a ja ho kočíkujem.“

A ako prijal mladšieho bračeka hercov starší syn? Ako inak než dokonalo. „Teo je úžasný braček, je svetový, ešte keď Peťa bola tehotná, tak chodil k jej pupku a hovoril nám, čo jeho malý braček v brušku robí. Bolo to veľmi zábavné,“ smeje sa herec. Podľa jeho slov im Teo s malým Timim pomáha, kočíkuje ho, dokonca nedávno sa boli celá rodina spolu prejsť na bratislavskom Kamzíku.

Hniezdočko lásky: Párik si zvyká v novom dome.
Hniezdočko lásky: Párik si zvyká v novom dome.
Vlado Benko jr.

Nové hniezdočko

Sväťo si spolu s partnerkou Petrou postavili rodinný dom, v ktorom sa pomaly udomácňujú. Ako herec priznal, dom ešte nie je celkom dokončený, no dvojica je v ňom spokojná. „Býva sa nám super. Sme vo fáze, keď ešte veľa vecí chýba, ale základ je hotový - teda kuchyňa a kúpeľňa,“ hovorí Sväťo. Keďže herec je už takmer desať mesiacov slobodný a s Petrou žijú takzvane nadivoko, zaujímalo nás, či sa predsa len nechystajú rozoznieť aj svadobné zvony. „O svadbe sme zatiaľ neuvažovali, jasné, že sme to spomínali a podľa mňa na to určite príde reč, ale kedy, nevieme.“

VIDEO Plus 7 Dní