Erika Barkolová (41) sa snaží svoju postavu udržiavať najmä plávaním, no nie vždy je jej snaha korunovaná úspechom. Keď sme ju začiatkom roka nafotili pri otužovaní v prírodnom jazere, ktoré má na skok od svojho domu, zo záberov nadšená nebola. „Vyzerám tam ako veľryba. Takú sloniu váhu som ešte nemala,“ zhrozene sa skritizovala. Naše fotografie však pre ňu boli zároveň motiváciou, zapracovať na sebe a vrátiť sa k sexy krivkám, ktoré na nej muži kedysi obdivovali.  

Šťastie v nešťastí

Od obdobia plávania medzi ľadovými kryhami prešlo pol roka a zmena je viac ako viditeľná. A to Erika schudla podľa vlastných slov „len“ sedem kilogramov. "Nemala som z kíl navyše komplexy, ale teraz sa cítim podstatne lepšie. Nebolo totiž nič príjemné, keď kostýmerka musela zápasiť s tým, čo mi obliecť do štúdia Top Star, pretože, ako je známe, aj kamera vám pridá niekoľko kilogramov navyše. Neživím sa tým, ako vyzerám, ale predsa len stojím pred ľuďmi, takže mi to nie je ľahostajné,“ priznáva. Šťastím v nešťastí podľa nej je, že pre dlhodobo zvýšené hodnoty cukru v krvi, sa rokmi prirodzene naučila obmedzovať sladkosti. „Na strane druhej milujem langoše aj rezne, ale hoci to nebolo ľahké, nahradila som ich zeleninou a ľahkými jedlami. Všeobecne som začala jesť menej a častejšie. A do toho samozrejme pohyb. Každý deň rôzne „kardio“ ako bicykel, korčule, jogging, rýchla chôdza, no najmä plávanie."

Bláznivá z televízie

Erika Barkolová schudla behom pár mesiacov sedem kilogramov.
Erika Barkolová schudla behom pár mesiacov sedem kilogramov.
Zdroj: EMIL VAŠKO

Bez preháňania môžeme povedať, že Barkolová pláva celoročne a bez ohľadu na počasie. „Začala som minulý rok a opäť s tým nehodlám prestať, ani keď udrú mrazy. Veľmi mi to pomáha a to po všetkých stránkach,“ tvrdí obľúbená moderátorka a vymenúva, prečo sa pridala k ľadovým medveďom. „Chladná voda vás zocelí fyzicky aj psychicky. Odbúrava stres a choroby sa mi tiež vyhýbali. Raz ma uprostred zimy príšerne bolela hlava, podľa mňa to bola migréna. Keď mi nepomohli dve tabletky, išla som si vysekať dieru v ľade a strčila som sa do vody. V tom momente akoby uťalo. Bolesť okamžite ustúpila,“ pochvaľuje si a spomína na začiatky otužovania. „Najprv som tam chodievala sama a pripadala som si ako debil, keď sa ostatní na mňa pozerali. Určite si mysleli, že bláznivá z televízie nevie, čo so sebou,“ smeje sa. Zakrátko sa však dozvedela, že sa kúpe v nesprávnom čase. „Povedali mi, že nie som sama, čo holduje otužovaniu, ale, že ostatní dedinčania sa tam stretávajú a kúpu vždy v nedeľu o dvanástej. Tak som sa k nim pridala a dnes je z nás perfektná partia."

Prečítajte si tiež:

Aký najúčinnejší spôsob na chudnutie máte vy? Napíšte nám do diskusie!