Nezávideniahodné udalosti, ktoré sa Regine Rázlovej stali, nazýva osud, ktorému nejde utiecť. Vyhadzov z Národného divadla a obvinenie z tunelovania sklárskej firmy, kvôli ktorému si rok odsedela v base, však boli len slabým odvarom jej zdravotných komplikácií a depresií, pri ktorých si opakovane siahla na život. Dnes už uvažuje inak. „V každej životnej situácii musíte mať kútiky úst smerom nahor, inak zomriete,“ prezradila herečka pre PLUS 7 DNÍ liek na bolesť a krivdu.

Hrala s najlepšími 

Regina Rázlová v súčasnosti exceluje v dnes už legendárnom seriáli Miesto v dome z roku 1973, ktorý reprízuje televízia Trojka. Herečka má na nahrávanie a spoluprácu so slovenskými hercami tie najkrajšie spomienky. „Nebolo to len Miesto v dome. Na Slovensku som filmovala veľmi veľa a vždy to bola krásna práca, krásne úlohy a pre mňa česť. Zahrala som si s Mišom Dočolomanským, Karolom Machatom, Jozefom Adamovičom, Jožkom Dóczym, Vladom Durdíkom, Vierou Strniskovou, Ivanom Krivosudský, Zdenou Grúberovou, Eduardom Bindasom a mnohými inými. Mala som medzi veľmi veľa priateľov, bohužiaľ, sú už všetci mŕtvi,“ pripomína krutú realitu.

História sa zopakovala

V živote a kariére Reginy Rázlovej nastal náhly zvrat po Nežnej revolúcii v roku 1989, keď ju v domovskom Národnom divadle osem rokov ignorovali a nedávali jej žiadne úlohy. Napokon dostala výpoveď. „Predtým sa hovorilo, aké je podlé vyhadzovať ľudí z kádrových dôvodov, no v novom režime sa robilo to isté. Novým šéfom činohry sa stal môj spolužiak, ktorý mi na rovinu povedal, že v divadle nedostanem už žiadnu prácu a vraj mám chápať prečo,“ spomína na absurdnú situáciu.

Doplatila na to, že jej otec Stanislav Rázl bol predseda vlády Československej socialistickej republiky. „Možno keby som vyhlásila, že môj otec je rohatý a na nohe má kopyto, tak by sa nado mnou niekto zmiloval, ale ja som to nespravila,“ hovorí.

Z elitnej herečky sa teda zo dňa na deň stala obyčajná žena, ktorá mala tichý dištanc objavovať sa v médiách a vykonávať akúkoľvek umeleckú činnosť. „Skončila som ako bufetárka. Nevnímala som to ako nič ponižujúce. Predávala som chlebíčky a k tomu dve deci bieleho. Bol to nóbl bufet,“ prehodila s úsmevom.

Rok vo väzení

Po čase sa pozviechala a stala predsedníčkou predstavenstva firmy Skloexport. Chvíľu to vyzeralo, že jej svitá na lepšie časy, no prišiel úder, ktorý ju zrazil na absolútne dno. Obvinili ju za zneužívanie informácii v obchodnom styku a poškodzovanie veriteľa. Po verdikte súdu strávila za mrežami takmer rok.

Pozrite si v GALÉRII zábery krásnej Reginy Rázlovej. Aj dnes je to kočka! 

Regina Rázlová sa napokon z väzenia dostala len vďaka amnestii prezidenta. „Našli sa aj takí, ktorí mi vyčítali, že som ju prijala a nebojovala o spravodlivosť a česť. No kde je sponzor? Z čoho by som platila advokáta? To mi už neporadili. Česť je veľmi drahý špás. Moje meno pošpinili a nie je mi to jedno, ale bolo nad moje sily s tým niečo robiť,“ krčí ramenami.