Elitná herečka Slovenského národného divadla Emília Vášáryová (79) sa zapojila do dlhého zástupu fanúšikov rádia Anténa Rock, ktoré svoju činnosť muselo z ekonomických dôvodov ukončiť 30. septembra 2021. V špeciálnom videu spolu s ostatnými osobnosťami ako Martin Ďurinda, Vratko Rohoň, Róbert Roth, Peter (Kuko) Hrivnák, Adam Žampa či Alexander Bárta žiadajú kompetentných o jeho reinkarnáciu.

Miluje Pink Floyd

„Hudba je fantázia, sloboda, energia, život. A rocková hudba pre mňa dvakrát. Celé roky som počúvala rádio Anténa Rock. Ťažko prežívam, že zmizlo. Každé ráno, keď som vstala, zapla som si toto rádio a dostala som impulz. Rozprúdila sa mi v žilách krv a bola som šťastná, že existujem. Takže by som chcela poprosiť všetkých, ktorí môžu, nech už konečne táto rocková stanica začne opäť fungovať. Lebo chýba, chýba, chýba ten impulz,“ vyjadrila sa s nádejou.

Svojou vášňou sa Emília Vášáryová nikdy netajila. V dome pri bratislavskom Slavíne, kde žije, sa hudba ozývala vždy. „Popík, to absolútne nie je pre mňa. Mám rada džez a rock. To sú moje ikony,“ povedala herečka v minulosti. „Medzi moje najobľúbenejšie kapely patrí Pink Floyd, ktorých milujem, zbožňujem a chodila som na ich koncerty kadetade, pokiaľ sa dalo. Videla som ich dokonca aj naživo. Môj miláčik je ešte aj Eric Clapton a B. B. King. Mala som to šťastie, že keď sa otvorili hranice, mohla som ísť na festivaly. Hudba je môj koníček. Po mojom obľúbenom džeze nasledujú klavírne koncerty a opera.”

FOTO rockerky Milky Vašáryovej v GALÉRII >>>