Naposledy bolo okolo usmievavej blondíny rušno koncom júla. Vtedy televízia Markíza zverejnila, že ju na moderátorskom poste relácie Farma nahradí hercom Marekom Fašiangom. Evelyn bola pritom tvárou reality šou štyri roky. Jej vtedajšie vyjadrenia naznačovali, že jej výpoveď zo šou srdce nezlomila.
"Boli to krásne štyri roky môjho života a som za ne televízii Markíza a najmä skvelým kolegom nesmierne vďačná. Je čas sa posunúť a inak ako zmenou sa posunúť nedá. Vnímam to ale ako mimoriadne priaznivú zmenu a projektu a môjmu nástupcovi držím palce,“ povedala vtedy pre žlto-modrú televíziu, ktorá dala Evelyn na jar šancu spolumoderovať reláciu Lego Masters. Tá sa však hitom nestala.
Komička v lete na Instagrame hlásala, že sa teší na nové začiatky. "Od húsok (z ktorých mala na Farme panický strach, pozn. red.) môžem utekať za novým dobrodružstvom, na ktoré sa úprimne teším! Som slobodná a to je krásny pocit,“ vyjadrila sa. Jej život však odvtedy nebol prechádzkou ružovou záhradou, ale ako teraz sama priznala, hotovým peklom.
"Bojovala som mesiace s depresiami a každý, kto to zažil, vie, že sa to zdá byť vždy ako prehraný boj… Ale nie je, ide to pomaličky, veľakrát spravíte jeden krok dopredu a tri kroky vzad, ale predsa sa hýbete a aj to je dobré. Je to strašidelné v tom, že necítite žiadnu radosť, vlastne cítite len beznádej a pre nás emotívnych je necítiť žiadnu emóciu ako hotové peklo,“ zverila sa inokedy veselá Evelyn.
Pomocnú ruku jej v ťažkých časoch podali priatelia a rodina. "Boli pri mne a nebáli sa mi povedať tisíckrát dokola, že to prejde a že raz bude dobre, aj keď som tomu neverila. Po mesiacoch prichádzajú dni, keď naozaj dobre je… Asi preto som nesmierne rada za dni plné smiechu a ľahkosti, ako boli tieto,“ vypísala sa z pocitov Evelyn, ktorá absolvovala víkendový výlet do Ríma.
Evelyn bola v Ríme so známymi hercami, ktorými? Pozrite sa v GALÉRII.
V pracovnej oblasti zvoľnila tempo. "Môj polo sabatikal ide na výbornú! Tak nejak som si povedala, že život sa má aj nejako žiť, nie len príliš premýšľať a pracovať. A tom som dlhú dobu robila bez toho, aby ma to nejak duševne napĺňalo,“ vyjadrila sa. Moderátorka chcela svojou úprimnou spoveďou podporiť aj iných s podobným trápením. "Však nech vieme, že v tom nie sme sami,“ odkázala.