Toľko rokov uvádzali vyhlasovanie prestížnej ankety OTO spoločne, že nikto si už poriadne nepamätá, ako to vyzeralo bez nich. Päťkrát za sebou držali divákov v napätí hostitelia Matej Sajfa Cifra (38) a Adela Vinczeová (37), vzájomne sa doberali a vtipkovali aj na účet prominentného publika. Dámska časť dvojice si však povedala, že nadchádzajúci galaprogram si chce užiť bez stresu. Adelu by mal po boku Mateja nahradiť nový moderátor, podľa našich informácií sa organizátori rozhodujú medzi troma menami.

Adela bola so Sajfom moderátormi OTO 5 rokov po sebe.
Adela bola so Sajfom moderátormi OTO 5 rokov po sebe.
Zdroj: MICHAL SMRCOK

Sajfa zostáva

Adela nechýbala na OTO-vi už počas prvého ročníka. V roku 2001 sedela nenápadná a nie taká známa rozhlasová moderátorka v hľadisku. S kolegami Brunom Ciberejom či Marcelom Forgáčom tlieskali dnes už zosnulému Tiborovi Hlistovi, ktorý večerom sprevádzal. Za uplynulých 17 ročníkov organizátori ankety vystriedali zopár moderátorov, ktorými väčšinou stavili na istotu. Medzi slovenskými hviezdami sa objavili aj české - Halina Pawlowská či Jan Kraus. Vlani však nastal opačný efekt - Adelu Vinczeovú týždeň pred vyhlasovaním slovenských televíznych cien angažovali do Prahy. S veľkým re­špektom aj úspechom uvádzala Českého leva, pár dní nato ju skolila viróza. Málo chýbalo, aby Sajfa o niekoľko dní počas ankety OTO na javisku neosirel. Tohto roku bude bez Adely celkom určite.

Adela bola so Sajfom moderátormi OTO 5 rokov po sebe.
Adela bola so Sajfom moderátormi OTO 5 rokov po sebe.
Zdroj: EMIL VASKO

Moderátorka dopredu avizovala, že české filmové ceny si vyskúša znova, a preto si večer odovzdávania cien OTO radšej vychutná z hľadiska. Organizátori hľadajú za najpopulárnejšiu moderátorku náhradu. „Sajfa určite zostáva, ale v druhom moderátorovi stále nemajú jasno,“ dozvedeli sme sa zo zákulisia. Podľa našich informácií pritom nie je v hre žiadna žena, réžia skôr zvažuje jedného z trojice Milan Junior Zimnýkoval, Marcel Forgáč a Michal Hudák, ktorý je, mimochodom, dlhoročným hlasom ankety. Pre koho sa nakoniec rozhodnú, uvidíme počas galaprogramu 17. marca 2018. Takto má moderovanie zatiaľ isté len Sajfa, za ktorého, mimochodom, diváci vôbec nemohli hlasovať! Napriek svojej popularite nefiguroval v žiadnej z kategórií, pretože na televíznych obrazovkách nemá pravidelnú reláciu. Bitku o to, kto sa vedľa neho na exkluzívne pódium postaví, si môže užívať dvojnásobne.